سئو سایت

سئو سایت شامل بهینه سازی و بهبود رتبه آن می باشد.امروزه سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. به همین خاطر ، نیاز است که هر وب مستری ، مفهوم واقعی سئو را درک کرده باشد و فرآیند سئو رامطابق با الگوریتم های موتورهای جستجو برای هر کسب و کاری در هر زمینه شغلی به درستی اعمال نماید.

سئو سایت

برای خرید سایت آماده تحویل و اپلیکیشن آماده تحویل به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

خرید اپلیکیشن آماده

سئو چیست؟

به طور خلاصه سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو ، مجموعه ای از قوانین هستند که مدیران سایت ها در هنگام طراحی سایت به منظور رتبه بندی سایت اعمال می کنند.

رعایت و اعمال قوانین سئو ، علاوه بر تأثیر مثبت بر رتبه بندی سایت ، باعث می گردد که کیفیت سایت شما افزایش یافته و باعث گردد که کاربر خیلی راحت تر و سریع‌تر به مطالب سایت شما دسترسی پیدا کرده و با سایت شما ارتباط بهتری برقرار نماید.

در واقع سئو چارچوبی از قوانین و دستورالعمل ها است که طی مراحلی ، توسط کارشناسان سئو بر روی سایت اعمال می گردد.

سئو چیست؟

چرا سئو اینقدر مهم است؟

کارشناسان سئو  معتقد هستند در بازار رقابتی امروزه ، اهمیت بازاریابی سئو ، از همیشه بیشتر است . زیرا هر روزه ،  میلیون ها کاربر از طریق موتورهای جستجوگر به دنبال پاسخ به سئوالات و یا حل مشکلات خود هستند. از این رو شما می توانید جهت بهبود رتبه و بهره مندی از خدمات بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو از کارشناسان سئو کمک بگیرید و رتبه سایت خود را افزایش دهید.

چرا سئو اینقدر مهم است؟

بهینه سازی سایت مهم است چون :

 • اکثر کاربران، جهت دریافت پاسخ خود از طریق موتورهای جستجو ،  بر روی ۵ لینک اول صفحه نتایج کلیک می کنند. به همین خاطر ، برای اینکه سایت شما در رتبه های اول صفحات جستجو قرار بگیرد، تا بتوانید از این طریق ، بازدیدکنندگان  سایت خود را افزایش داده و آنها را به مشتری های آنلاین خود تبدیل نمایید، می بایست بر روی سئو و بهینه سازی سایت خود ، برای موتورهای جستجو کار کنید و رتبه خود را افزایش دهید.
 • فرآیند سئو تنها برای بهینه سازی موتورهای جستجو نیست ، سئو کمک می کند تجربه کاربری و قابلیت استفاده از وب سایت شما بهبود یابد.
 • کاربران به موتورهای جستجو اعتماد دارند به همین خاطر هر چه لینک سایت شما در رده های بالاتری ( بین لینک های اول تا پنجم) در صفحات جستجو قرار گیرد ، بیشتر می تواند اعتماد کاربر را به خود جلب نماید.

بهینه سازی سایت مهم است چون :

اهمیت سئو سایت در شبکه های اجتماعی

سئو در افزایش فالوورهای شما در شبکه های اجتماعی نیز تأثیر مثبتی دارد. زیرا افرادی که سایت شما را از طریق جستجو در گوگل و یاهو پیدا می کنند ، چنانچه بتوانند با سایت شما ارتباط برقرار کنند ، احتمال اینکه شما را نیز در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام ، فیس بوک ، تلگرام ، یوتیوب و … دنبال کنند خیلی زیاد است.

سئو برای اجرا و بارگذاری صحیح و بدون اشکال وب سایتهای بزرگ ، بسیار اهمیت دارد. سئو می تواند برای وب سایتهایی که دارای چند محتوا گذار هستند ، به صورت مستقیم و غیر مستقیم مفید باشد. به صورت مستقیم باعث افزایش ترافیک سایت می شود و به طور غیر مستقیم باعث می گردد که تمامی وبلاگ نویسان و مسئولان محتوا گذاری در سایت ، از یک چارچوب مقرراتی یکسانی ( سئو ) در گذاشتن محتوا در سایت تبعیت کنند.

اهمیت سئو سایت در شبکه های اجتماعی

سئو و افزایش مشتری

سئو می تواند تأثیر مثبتی در عرصه رقابت کسب و کار شما با شرکت های رقیب ، داشته باشد. اگر شما توسط کارشناسان سئو  ، رتبه سایت خود را بهبود ببخشید و در لینک های اولیه صفحه نتایج موتورهای جستجو قرار بگیرید ، این امر باعث می گردد که بازدید از سایت شما افزایش یابد و به موجب آن ، مشتریان شما نیز ، بیشتر از رقبای شما (در همان زمینه کسب و کار) گردد.

 

سئو و افزایش مشتری

سئو یک سرمایه گذاری است

پس از طراحی سایت برای تکمیل فرآیند ورود به بازار کسب و کارهای اینترنتی نیاز است که وب سایت طراحی شده، سئو و بهینه سازی شود. بهینه سازی و سئو فرآیندی است که هزینه آن را می توان به سرمایه گذاری تشبیه کرد. بی شک آن چه بابت هزینه و قیمت سئو  می پردازید به زودی علاوه بر بازگشت مالی با سوداوری نیز همراه خواهد بود.

سئو یک سرمایه گذاری است

هزینه سئو حرفه ای وب سایت

واقعیت این است که برای سئو وب سایت تعرفه و هزینه ثابتی را نمی توان در نظر گرفت. این هزینه ها برای هر وب سایت و کلمات کلیدی به صورت جداگانه محاسبه می گردد. شرکت های طراحی سایت در تهران به طور معمول خدمات مشاوره‌ی سئو و براورد هزینه را ارائه می نمایند. تعیین قیمت را با توجه به بررسی سایت اعلام مینمایند.

عوامل تعیین قیمت سئو 

قیمت سئو در معمولا به یکی از روش های زیر محاسبه می گردد:

۱- محاسبه قیمت سئو وب سایت به صورت ساعتی

به طور معمول این روش کم تر در شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این روش بیش تر مورد استفاده افرادی است که به صورت شخصی در محل کار شما حضور یافته و سئوی سایت را انجام می دهند.

 • شفافیت در پرداخت و محاسبه هزینه سئو
 • کند بودن روند نتیجه گیری
 • عدم وجود ارتباط مستقیم بین هزینه و نتیجه گیری

بهتر است از سئو ساعتی فقط برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه سئو و بهره ببرید. برای سئو حرفه ای و نتیجه گیری بهتر توصیه می شود روش های مطمئن تر و سریع تری را انتخاب نمایید.

محاسبه قیمت سئو وب سایت به صورت ساعتی

۲- محاسبه قیمت سئو وب سایت به صورت پروژه ای

روش پروژه ای، در بیشتر شرکت ها و قراردادهای سئو مورد استفاده قرار می گیرد. شفافیت این روش در زمان قراداد، کلمات کلیدی، پرداخت ها و … بسیار مهم است.

 • دستیابی به نتیجه مشخصی در بازه زمانی مشخص
 • برآورد میزان هزینه در ابتدای کار و شفاف بودن پرداخت ها
 • عدم انعطاف پذیری
 • عدم امکان ایجاد تغییرات گسترده در میانه راه

محاسبه قیمت سئو وب سایت به صورت پروژه ای

۳- محاسبه قیمت سئو وب سایت به صورت ماهیانه

پیشنهاد می شود برای پروژه های سئوی طولانی مدت از این روش استفاده کنید. حتما توجه داشته باشید که در این روش بهینه سازی از شرکت شناخته شده، معتبر و دارای سابقه در زمینه سئو بهره ببرید.

 • واگذاری امور سئو به شرکت و عدم نیاز به فعالیت خود فرد
 • ایجاد همکاری و رابطه بهتر میان شرکت سئو  و مشتری
 • امکان هدر رفتن زمان و پول در صورت انتخاب شرکت غیر حرفه ای برای انجام سئو
 • ایجاد تعهدات بلند مدت برای مشتری

 

محاسبه قیمت سئو وب سایت به صورت ماهیانه

 

عوامل موثر در قیمت سئو

۱- رتبه سایت رقیبان شما

سایت شما برای این که جایگاه مناسبی داشته باشد باید بالاتر از وب سایت رقیبانتان قرار بگیرد. در نتیجه هر چه رقبای شما وب سایت های قوی تر و با سئو بهتری داشته باشند، کار متخصصان سئو دشوارتر خواهد بود. این دشواری هزینه و قیمت سئو سایت را نیز افزایش خواهد داشت.

۲- تعداد کلمه های کلیدی

تعداد این کلمات و تعداد سیلاب های کلمات مورد نظر نیز نقش تعیین کننده ای در قیمت سئو دارند. به عنوان مثال عبارت تک سیلابی (بیمه) ، سئو بسیار پرهزینه‌ای خواهد داشت. هر چه تعداد سیلاب ها بیشتر شود هزینه کاهش می یابد. مثلا : بیمه ثالث ، بیمه ثالث در تهران، بیمه ثالث ایران در تهران روند نزولی در قیمت سئو خواهند داشت.

۳- سئو بر اساس زمان یا تضمین

سئو بر اساس زمان به این صورت است که متخصص سئو به صورت ماهانه تعداد ساعات مشخصی را روی وب سایت فعالت ی نماید. این نوع از سئو قیمت مناسب تری دارد. در طول بازه زمانی رتبه سایت بهبود می‌یابد اما تضمینی برای صفحه اول آمدن سایت نیست.

در روش تضمینی سئو  که توسط متخصصین سئو انجام می شود، تضمین می گردد سایت در زمان مشخصی با کلمات کلیدی در جستجوی صفحه اول دیده شود. روش تضمینی هزینه بالاتری دارد اما سرمایه گذاری مطمئن تری به حساب می آید.

عوامل موثر در قیمت سئو

اطلاع از قیمت سئو سایت

شیوه های اطلاع از قیمت سئو با توجه به تخصصی بودن این مسله توسط شرکت سئو برآورد می‌شود.

 • تماس با متخصصین سئو 
 • اعلام آدرس وب سایت و کلمات کلیدی مورد نظر
 • بررسی و تحلیل وب سایت شما توسط متخصصین سئو
 • بررسی و تحلیل وب سایت رقیبان شما توسط متخصصین سئو
 • استعلام کلمات کلیدی مناسب توسط متخصصین سئو
 • برآورد زمان، هزینه و قیمت سئو 

نکته :

توجه داشته باشید سایت های تازه تاسیس به زمان حداقلی ۴ تا ۶ ماه نیاز دارند تا فرآیند سو روی آنها تاثیر گذار شود.

سئو حرفه ای وب سایت

سئو حرفه ای وب سایت روشی برای رونق کسب و کار در فضای اینترنت است. در ابتدا باید طراحی سایت  در این زمینه انجام شود. سپس اقدام ه سئو سایت نمود. سئو ( SEO ) مخفف عبارت Search engine optimization و به مفهوم بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. این یعنی افزایش کمیت و کیفیت ترافیک وب سایت شما ، از طریق نتایج موتور های جستجو .

 

سئو حرفه ای وب سایت

 

در واقع سئو و بهینه سازی سایت ، هنر و علم جذاب سازی صفحات وب برای موتورهای جستجو می باشد. کارشناسان سئو حرفه ای وب سایت و یا افراد متخصص در زمینه سئو ، سعی می کنند تا با بکارگیری و رعایت فاکتورهای خاصی که برای موتورهای جستجو مهم هستند، صفحات وب را برای موتورهای جستجو از سایت های دیگر جذاب تر کنند. تا بدینوسیله بتوانند نسبت به کلمات کلیدی مشابه ، با وب سایت های دیگر رقابت نمایند. سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو در طول سالها به طور چشمگیری پیشرفت کرده است. از بین تمامی کمپانی های ارائه دهنده موتورهای جستجو ، گوگل قویترین موتورهای جستجو و دقیق ترین خزنده ها را طراحی کرده است.

 

هدف از سئو چیست ؟

 

هدف توسعه دهندگان و یا مدیران سایت از سئو حرفه ای  این است که رتبه خوبی را توسط موتورهای جستجوگر وب بدست آورند. برای یک وب ، سئو و بهینه سازی سایت اهمیت ویژه ای دارد . زیرا هرچه رتبه ای که یک سایت از طریق نتایج موتورهای جستجو کسب کرده ، بالاتر باشد . تأثیر مستقیمی بر روی افزایش ترافیک آن سایت خواهد داشت. (منظور از رتبه بالا ، یعنی رتبه ای که به عدد یک نزدیک باشد. بالاترین رتبه یعنی رتبه ۱ متعلق به سایت گوگل است.)

کاربران معمولاً برای یافتن موضوع مورد نظر خود ، در گوگل سرچ می کنند. گوگل نیز لینک یکسری از وب سایت ها را ، بعنوان نتایج جستجو به آنها نشان می دهد. زمانی که کاربر بر روی هر یک از لینک وب سایت ها کلیک نماید و مدتی را در آن سایت سپری کند ، نتیجه مطلوبی بر روی سئو حرفه ای وب سایت  و رتبه بندی آن سایت خواهد داشت.

هدف نهایی سئو حرفه ای وب سایت 

پس از طراحی سایت ، تلاش و هدف نهایی تمام متخصصین سئو و مدیران سایت یا کارشناسان سئو حرفه ای وب سایت این است که بتوانند با رعایت فاکتورهای قابل توجه موتورهای جستجو ، سایت خود را از طریق صفحه اول و یا نهایتاً  صفحه دوم نتایج جستجو به کاربر نمایش دهند تا کاربر را ترغیب کنند که به سایت آنها وارد شود.کاربران معمولاً فقط صفحات اولیه نتایج جستجو را می بینند. و اغلب روی لینک های اول یا دوم کلیک می کنند.

بدین منظور می بایست همواره روی سئو وب سایت خود کار کنید تا بتوانید رتبه وب سایت خود را در گوگل افزایش دهید. زیرا هر چه رتبه وب سایت شما نسبت به رقیبان بیشتر باشد ، بازدید از سایت شما بیشتر خواهد شد . این امر باعث افزایش ترافیک وب سایت شده که با افزایش آن ، رتبه وب سایت شما نیز بالاتر خواهد رفت.

هدف نهایی سئو حرفه ای وب سایت 

 

سئو چگونه کار می کند؟

شما ممکن است به یک موتور جستجوگر به عنوان یک وب سایت مراجعه نمایید و سئوال خود را ، یا به صورت تایپ کردن یا شفاهی (صحبت کردن ) از آن بپرسید و پاسخ خود را  بخواهید. سایت هایی مانند گوگل ، یاهو ، بینگ یا هر موتور جستجو دیگری ، با نمایش لیست طولانی از لینک وبسایت های مرتبط ، می توانند به سئوال شما پاسخ دهند.

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که این موتورهای جستجو ، چگونه قادر به جوابگویی سئوال شما هستند؟

برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم که گوگل یا هر موتور جستجو دیگری که از آن استفاده می کنید، دارای یک یا چند خزنده ( crawler ) می باشند. این خزنده ها کلیه محتواهای سایتهای مختلف را مورد پردازش قرار می دهند.اطلاعات جمع آوری شده توسط این خزنده ها ، به صورت زبان باینری به موتورهای جستجوگر انتقال داده می شود . سپس موتورهای جستجوگر نیز بر اسای الگوریتمهای خاص ، سعی می کنند داده ها را با جستجوی شما مطابقت دهد.

بنابراین توسعه دهندگان سایت ، کارشناسان سئو حرفه ای  و یاافرادی که برای وب سایت ها محتوا گذاری می کنند ، می بایست مطالب را مطابق با الگوریتم ها و استاندارهای موتورهای جستجو در سایت قراردهند. تا قابل درک برای موتورهای جستجو باشد.

 

تکنیک هایی برای سئو سایت

تکنیک هایی برای سئو سایت

برخی از تکنیک های سئو سایت را برای علاقه مندان به سئو در این بخش شرح خواهیم داد

 

ایجاد یک سایت سئو فرندلی  (SEO-friendly) برای موتورهای جستجو

اگر شما می خواهید یک سایت طراحی نمایید ، خوب است که از همان ابتدا موارد مهم در زمینه سئو (SEO) را رعایت کنید. زیرا این امر کمک می کند تا با اتمام طراحی ، زودتر به نتیجه مطلوب خود برای سئو  دست یابید.

 

♦ انتخاب نام دامنه مناسب

از مهمترین عوامل تأثیرگذار برای سئو حرفه ای وب سایت  ( SEO ) ، انتخاب نام دامنه مناسب و استفاده از لینک های داخلی می باشد. نام دامنه میتواند بر روند سئو تاثیر زیادی داشته باشد. نام های مرتبط با فعالیت سئو روند انجام کار را بهبود می‌بخشند.

 

محتوا و نشانه گذاری های مرتبط

یک وب سایت تا زمانی که محتوایی نداشته باشد، ارزشی ندارد. اما هر محتوایی را هم نمی شود درسایت گذاشت. برای محتوا گذاری در سایت ، اصول و معیارهای خاصی باید رعایت شود. زیرا در غیر این صورت موتورهای جستجوگر آن سایت را نادیده خواهند گرفت. مثلاً نباید مطالب را از سایت های دیگر کپی برداری کرد . و یا از گذاشتن مطالب بی ربط و بدون مفهوم باید جداً خودداری نمود.

نحوه استفاده از نوع نشانه گذاری ها در محتوا ، به موتورهای جستجو کمک می کند تا درک عمیقی نسبت به موضوع محتوا شما داشته باشد. محتوا مناسب در سئو حرفه ای بسیار موثر است.

 

موضوع سایت در سئو

موضوع سایت یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر روی سئو سایت می باشد.ممکن است سایت های بسیار زیادی در مورد یک موضوع طراحی و ایجاد شده باشند. در این صورت تعداد رقیبان بسیار زیادی برای کلمات کلیدی مشابه وجود خواهد داشت. بنابراین تلاش ما ، برای افزایش و یا حفظ رتبه بندی در نتایج موتورهای جستجو ، باید خیلی بیشتر از دیگر وب سایت ها باشد.

 

ایجاد لینک های مرتبط در سئو

از دیگر عوامل تأثیر گذار بر سئو حرفه ای وب سایت، ایجاد لینک های مرتبط می باشد. یعنی شما از طریق  وب سایت های دیگران به سایت خود لینک دهید. این امر سبب می شود که کاربران بیشتری از سایت شما بازدید کنند. لینک ها ، یکی از مهمترین فاکتورهایی هستند که خزنده های موتورهای جستجو به آن توجه دارند. اما نکته ای که برای ایجاد لینک باید به آن توجه داشت ، این است که ، سایتهایی که لینک را در آن قرار می دهید، باید معتبر باشند. در صورتی که سایت ها از نظر محتوا مشابه باشند تاثیر این لینک ها افزایش خواهد داشت.

 

کلید واژه ها در سئو وب سایت

کلیدواژه ها یا کلمات کلیدی ، به کلمه یا عبارتی گفته می شود که درباره آن موضوع ، در سایت مطالب گذاشته می شود. کلمات کلیدی می بایست حتماً با موضوع سایت شما مرتبط باشد تا موتورهای جستجو بتوانند آن را مورد پردازش قرار دهند.

 

کلید واژه ها در سئو وب سایت

 

 

شرکت سئو

بهتر است پس از طراحی سایت، بهینه سازی و سئو وب سایت خود را به شرکت متخصص سئو بسپارید. شرکت سئو بهینه سازی و سئو سایت را بر اساس میزان محبوبیت سرچ کلمات کلیدی انجام می دهد. این شرکت‌ها با استفاده از روش های ایمن در کوتاه ترین زمان ممکن سایت شما را تا صفحه اول گوگل ارتقاء خواهند داد.

 

خدمات شرکت سئو
 • بهینه سازی انواع وب سایت در کوتاه ترین زمان ممکن
 • سئو وب سایت با روش کلاه سفید و کاملا مطمئن
 • ارائه مشاوره رایگان سئو
 • بررسی و آنالیز رایگان وب سایت
 • استعلام رایگان و اعلام هزینه سئو
 • تهیه چک لیست از کارهای لازم برای بهینه سازی وب سایت
 • انتخاب کلمه کلیدی مناسب، کارا و حرفه ای
 • سئو وب سایت با اثر گذاری و ماندگاری طولانی مدت
 • ارائه خدمات پشتیبانی وب سایت و سئو

 

بهینه سازی سایت برای چه سایت هایی مناسب است؟

 

 • سئو و بهینه سازی سایت شخصی
 • سئو و بهینه سازی سایت شرکتی
 • سئو و بهینه سازی سایت فروشگاهی
 • سئو و بهینه سازی سایت خدماتی
 • سئو و بهینه سازی سایت خبری
 • سئو و بهینه سازی سایت پزشکی
 • سئو و بهینه سازی سایت گردشگری
 • سئو و بهینه سازی سایت رستورانی
 • سئو و بهینه سازی سایت آگهی و نیازمندی
 • سئو و بهینه سازی سایت رزرو آنلاین
 • سئو و بهینه سازی سایت املاک
 • سئو و بهینه سازی سایت آموزشگاهی
 • و….

بهینه سازی سایت برای چه سایت هایی مناسب است؟

 

ابزارهای بهینه سازی سایت

در ادامه برخی از این ابزارها را به شما معرفی خواهند کرد ، که می توانید به وسیله آنها از وضعیت سایت خود مطلع شوید.

GTmetrix در بهینه سازی سایت

یکی از ابزارهای بسیار کاربردی که کارشناسان بهینه سازی سایت توصیه می کنند ، GTmetrix می باشد. در ژانویه سال ۲۰۱۸ ، گوگل اعلام کرد که در الگوریتم رتبه بندی سایت ها یکسری تغییراتی به وجود آورده است . یکی از این تغییرات سرعت بارگذاری سایت در نسخه موبایل آنهاست. یعنی سرعت بارگذاری سایت هم در کامپیوترهای شخصی و هم در موبایل ، یکی از فاکتورهایی است که گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها در نظر می گیرد.

از طرفی هم اگر سرعت بارگذاری سایت در نسخه دسکتاپ و نسخه موبایل پایین باشد، مسلماً آن وب سایت با کاهش ترافیک و رتبه مواجه خواهد شد، زیرا کاربران با مواجه با سایت های سنگینی که  سرعت بارگذاری پایینی دارند ، حوصله شان سر رفته و به سایت های رقیب مراجعت خواهند کرد.

سرعت و بهینه سازی سایت رابطه مستقیمی با ترافیک سایت دارد.

gtmetrix چیست؟

GTMetrix یک ابزار فوق العاده کاربردی برای ارزیابی سایت شما در جهت بهینه سازی و سئو می باشد. GTMetrix می تواند مشخص نماید که سرعت بارگذاری سایت شما چقدر است و می تواند به ما کمک کند که نقصان ها و نقاط ضعف سایت خود را بدانیم و در جهت رفع آنها برای کسب رتبه بهتر تلاش نماییم.

حال شاید این سئوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توانیم از GTmetrix استفاده کنیم . کارشناسان بهینه سازی سایتشما را راهنمایی خواهند کرد. برای استفاده از این ابزار، ابتدا وارد سایت GTmetrix شده و در قسمت نوار جستجو ، آدرس url  سایت خود را وارد نمایید و روی دکمه Analyze کلیک کنید. پس از چند لحظه ، این ابزار تمام نقاط ضعف و قوت سایت شما را نمایش خواهد داد که می توانید از این اطلاعات در جهت بهینه سازی سایت  استفاده نمایید.

 

gtmetrix چیست؟

پس از ارزیابی سایت شما توسط GTmetrix ، داده هایی مطابق شکل زیر به شما نشان داده می شود.

 

داده های جی تی متریکس

نتایج GTmetrix

در صفحه نتایج GTmetrix ، شما شاهد رتبه PageSpeed سایت ، رتبه YSlow و سرعت بارگذاری کامل وب سایت و سایر اطلاعات در مورد بهینه سازی سایت خواهید بود. مفهوم بخش های مختلف نتایج صفحه GTmetrix به شرح زیر می باشد.

PageSpeed Score درنتایج GTmetrix

بخش PageSpeed Score به فاکتورهایی اشاره دارد که گوگل ، برای صفحه نتایج جستجو ، آنها را  در سایتها مدنظر می گیرد و برای گوگل مهم هستند. در این قسمت با توجه به رتبه ای که بر اساس فاکتور های گوگل در  GTmetrix کسب کرده اید. دیگر خواهید دانست که از نظر گوگل ، سرعت بارگذاری سایت شما تقریباً در چه رتبه ای  قرار دارد . قابل ذکر است که  رتبه  ۱۰۰ و درجه A  بالاترین رتبه و بهترین رتبه برای وب سایت ها می‌باشد.

 Yslow score درنتایج GTmetrix  در بهینه سازی

YSlow Score فاکتورهایی اشاره می کند که برای یاهو Yahoo در مورد سرعت سابت مهم هستند . رتبه YSlow  همانند رتبه PageSpeed هرچه به درجه A و رتبه ۱۰۰ نزدیک تر باشد بهتر است .

fully loaded time درنتایج GTmetrix 

این بخش زمان بارگزاری سایت را بر حسب ثانیه محاسبه و نشان می دهد. میانگین کلیه سایتهایی که GTmetrix مورد ارزیابی قرار داده است ۸.۳ ثانیه می باشد. کارشناسان  بهینه سازی سایت در توصیه می‌کنند که سرعت بارگزاری سایت کمتر از ۳ و یا حداکثر ۴ ثانیه باشد.

Requests درنتایج GTmetrix

Requests تعداد درخواست هایی است که برای بارگزاری قسمت های گوناگون سایت به سرور ارسال می گردد. این یعنی وقتی کاربری بخواهد از طریق مرورگر خود وارد سایتی شود ، مسلما ًابتدا باید آدرس سایت را وارد نماید. پس از وارد نمودن آدرس سایت مرورگر یک درخواست یا Request برای پیدا کردن IP سایت مورد نظر با کمک ISP منطقه یا جهانی ارسال می نماید .

بعد از دریافت پاسخ و باز بودن پورت های لازم ، مرورگر چندین درخواست یا Request دیگر به سرور سایت مورد نظر ارسال می کند تا با پاسخ آن درخواست ها ، مرورگر بتواند سایت را به کاربر نشان دهد.

به اولین پاسخی که از سرور به مرورگر ارسال می شود Time to First Byte و یا به اختصار TTFB گفته می شود. 

نتایج ارزیابی جی تی متریکس

شاید در نتایج ارزیابی سایت توسط GTmetrix به این عبارت برخورده باشید Make fewer HTTP requests این خطا وقتی دیده می شود که در Yslow ، درخواست ها با مشکل مواجه شوند ، کلمه fewer به معنی کمتر و کلمه Requests به معنی درخواست می باشد. Make fewer HTTP requests یعنی درخواست HTTP کمتری در سایت ایجاد کنید. زیرا هرچه تعداد درخواست های HTTP بیشتر باشد زمان بیشتری صرف رد و بدل کردن اطلاعات و داده ها بین سرور و مرورگر به طول خواهد انجامید.

درخواست های HTTP شامل

 • عکس ها
 • فایل های CSS
 • فایل های جاوا اسکریپت و غیره می تواند باشد.

 

ابزار Google Search Console در بهینه سازی سایت

ابزار کاربردی دیگری که متخصصان به شما پبشنهاد می کنند Google Search Console است. شاید تا به حال در مورد Google Webmaster Tools شنیده باشید ، اما اکنون این ابزار با نام Google Search Console با امکاناتی فراتر از Google Webmaster Tools توسط گوگل ارائه شده است . Google Search Console یک ابزار بسیار حرفه ای و رایگان در زمینه بهینه سازی سایت می باشد.حتی می توان گفت استفاده از این ابزار می تواند ما را از دیگر ابزارهای رایج بهینه سازی سایت بی نیاز کند.

آنالیز سایت با Google Search Console

Google Search Console نیز به آنالیز جزئیات وب سایت شما می پردازد تا بتوانید هرچه بهتر سایت خود را برای موتورهای جستجوگر گوگل بهینه نمایید. برای استفاده از این ابزار کافی است که آن را توسط کدی که در اختیار شما می گذارد بر روی سایت خود نصب نمایید.

دلایلی که موجب می گردد که استفاده از Google Search Console یک ضرورت برای بهینه سازی سایت ما شود عبارتند از :

 • ارزیابی کارایی وب سایت در صفحه نتایج گوگل
 • اطمینان از اینکه محتویات وب سایت توسط گوگل قابل دسترس هستند.
 • حذف صفحاتی که نمی خواهیم در صفحه نتایج گوگل نشان داده شوند.
 • مشاهده تعداد کلیک هایی که از صفحه نتایج گوگل بر روی صفحات وب سایت ما صورت می گیرد.
 • مورد بررسی قراردادن محتوای اسپم شده توسط گوگل
 • بررسی و ارزیابی اینکه کدام یک از کلمات کلیدی و جستجوها ، باعث شده اند که صفحات وب سایت ما در نتایج گوگل نشان داده شده اند.
 • کدامیک از کلمات کلیدی و جستجو ها باعث ترافیک بیشتر وب سایت ما شده است؟
 • آیا تمام جزئیات مانند قیمت ها ، توضیحات و رویدادها در صفحه نتایج گوگل به درستی نمایش داده می شوند؟
 • آیا وب سایت کارایی لازم را در نسخه موبایل دارد؟

آنالیز سایت با Google Search Console

Iseotools در بهینه سازی سایت

از دیگر ابزار کاربردی که توصیه کارشناسان می باشد ، Iseotools است. Iseotools ابزاری بسیار حرفه  ای و رایگان بوده و شما را در بهبود سایت خود برای موتورهای جستجو کمک می کند .

برای استفاده از این ابزار کافی است وارد سایت Iseotools.ir شوید و آدرس سایت خود را در قسمت نوار جستجو وارد کرده و بر روی دکمه REVIEW کلیک نماید پس از چند لحظه تمامی جزئیات و اطلاعات مربوط به سایت خود را مشاهده خواهید کرد.

Iseotools در بهینه سازی سایت

 

پس از وارد نمودن آدرس سایت خود در قسمت جستجو ، چند لحظه ای برای آنالیز کامل وب سایت مطابق شکل زیر توسط برنامه منتظر بمانید تا کاملاً سایت شما مورد ارزیابی قرار بگیرد.

 

آنالیز کامل وب سایت

امکانات Iseotools در بهینه سازی سایت

برای معرفی Iseotools به اختصار به برخی از امکانات آنالیز سایت توسط iseotools می‌پردازیم

Pagespeed Desktop :

میزان سرعت بارگزاری سایت در مرورگرهای کامپیوترهای خانگی

PageSpeed Mobile :

میزان سرعت بارگزاری سایت در گوشی های هوشمند

Usability Mobile :

قابلیت و کارایی سایت توسط استفاده با موبایل

Domain Authority :

یا همان اعتبار دامنه ، امتیازی است که برای رتبه بندی سایت ها در صفحات نتایج موتورهای جستجو ، به هر سایت اختصاص می گیرد. در واقع domain authority امتیاز دهی به کل دامنه و زیر دامنه ها است که توسط  MOZ ارائه شده و امتیازی بین ۰ تا ۱۰۰ است. هرچه امتیاز یک سایت به ۱۰۰ نزدیک تر باشد ، آن سایت رتبه بهتری خواهد داشت.

Page Authority : 

معیاری است که همانند domain authority توسط MOZ ارائه گشته است و مربوط به آنالیز و اعتبار سنجی صفحات سایت می باشد. در واقع Page Authority صفحات وب سایت را به صورت مجزا مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهد. دو فاکتور domain authority و Page Authority در سئو سایت اهمیت ویژه ای دارند و می بایست در فرآیند بهینه سازی سایت ، توجه خاصی به آنها داشته باشیم.

Bounce Rate :
به معنی ضریب بازگشت می باشد و به تعداد کاربرانی گفته می شود که پس از ورود به سایت شما بدونه مشاهده هیچ صفحه دیگری ، از آن خارج می شوند. در واقع Bounce Rate به میزان حضور کاربران در صفحه سایت شما بستگی ندارد بلکه معیاری است برای سنجش جذابیت سایت شما از نظر بازدیدکنندگان.
در کل ارزیابی ضریب بازگشت سایت به ما نشان می دهد که کاربران تا چه حدی با محیط سایت ارتباط برقرارد کرده اند و راغب هستند صفحات بیشتری از سایت را بازدید کنند.

امکانات Iseotools در بهینه سازی سایت

 

 

افزایش رتبه سایت

همانطورکه گفته­ شد راه­های زیادی برای افزایش رتبه سایت وجود دارد؛ روش های موجود را به چند دسته ی مختلف می­توان تقسیم کرد. بهبود دامنه، سئو، طراحی داخلی سایت، ایجاد لینک برای سایت، تبلیغ در شبکه­ های اجتماعی مثل تلگرام،اینستاگرام و … و اصلاحات در سایت را می توان جز دسته بندی های این مورد قرار­داد.

چند مورد از روش­ها افزایش رتبه سایت

چند مورد از روش­ها افزایش رتبه سایت

 

انتخاب نام دامنه

یکی از عوامل تأثیر گذار در افزایش رتبه سایت همانطور که می­دانید انتخاب نام برای دامنه بسیار قابل توجه است . برای انتخاب نام دامنه باید به موارد زیر توجه کرد:

 

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی در انتخاب نام دامنه ی شما تاثیر­گذار است. اگر نام دامنه شما متشکل از کلمات کلیدی مربوط به کارتان باشد،کاربران زیادی به سمت سایت شما جذب خواهند­شد. کلمات کلیدی مناسبی که جستجوی زیادی در مرورگر دارند و البته رقابت کمی نیز دارا هستند را می­توان از کیورد ­پلنر پیداکرد. این قسمت می­تواند برای افزایش اعتبار سایت شما بسیار مفید باشد.

 

نام کوتاه:

بهتر است نامی که برای دامنه ی سایت خود انتخاب می کنید، طولانی نباشد. اگر نام دامنه­ ی شما طولانی باشد گوگل آن را انتخاب نمی­کند یا به عبارت دیگر گوگل نام خلاصه و کوتاه را به نام طولانی ترجیح می دهد.

 

ایجاد ساب دامین واضح

اگر می­خواهید یک قسمتی به صورت جداگانه از دامنه­ ی شما مورد استفاده­ شما قرار بگیرد از ساب دامین ها استفاده کنید. در آن قسمت جداگانه می­توانید تبلیغات فروشگاهی مربوط به سایتتان را انجام دهید. این قسمت برای جداسازی بخش تبلیغات و فروش از صفحات اصلی سایت است. باتوجه به موارد گفته شده باید نام ساب دامین شما به صورت واضح و با نامی کوتاه باشد.

می­توان به جای استفاده از ساب دامین از زیر مجموعه های سایت استفاده کرد؛ تا پیداکردن سایت شما راحت تر امکان پذیر باشد.

انتخاب هاست مناسب

یکی دیگر از مواردی که متخصصان توجه شما را به آن معطوف می دارند این است که ظاهر یکسان هاست ها شما را ترغیب به خرید هاست ارزان تر نکند. مثلا اگر هاست شما مربوط به شرکتی باشد که فعالیت قوی نداشته باشد.می­تواند اعتبار سایت شما را کاهش دهد و باعث پایین آمدن امتیاز و رتبه ی سایت شود.

در انتخاب هاست باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر تعداد قطع شدن هاست شما زیاد باشد گوگل در پیداکردن آن دچار مشکل می­شود به همین دلیل امکان افزایش رتبه سایت با اینگونه هاست ها تقریبا غیر ممکن و یا بسیار مشکل است.

 

سئوسازی داخلی سایت

سئوسازی داخلی سایت
استفاده از کد­های ساده

کدهایی که برای سایت خود انتخاب می­کنید  باید ساده و کوتاه باشند؛ تا در کمترین زمان گوگل آن هارا پیدا کند. استفاده از بعضی از کدهای طولانی که فقط باعث پیچیدگی کدگذاری می­شوند لازم نیست و باعث کاهش سرعت می­شود.

 

استفاده از txt

با استفاده از robots.txt می­توانید از محتواهای تکراری که در حال ایجاد هستند جلوگیری کنید. این فایل می­تواند به شما این امکان را بدهد که مطالبی را که نمی­خواهید ربات آن ها را مشاهده کند از دید ربات پنهان بماند و نمایش داده نشود. که این امر برای افزایش رتیه سایت تأثیر به سزایی دارد.

 

رفع خطاها

امکان دارد هنگام خطاهایی که در سایت به وجود می­آید شما در سایت آنلاین نباشید و بعضی از صفحات سایت شما از دسترس خارج شوند. برای حل اینگونه مشکلاتی که ممکن است در سایت شما به وجود بیاید باید همیشه کنترل سایت را در اختیار داشته و نظارت کافی را داشته باشید. که این برای افزایش رتبه سایت امری ضروری است.

 

ثابت نگه داشتنURL

حتما اسم سایت های استاتیک و دینامیک را شنیده اید. برای افزایش رتبه سایت ها باید از سایت های استاتیک استفاده کرد. مگر در مواردی که بخواهید محتوای سایت ها را به طور دائم تغییر دهید.

 

سازمان دادن درست URL

ترکیب درست URL باعث می شود تا محتوای سایت شما به درستی دیده شود. مثلا اگر محتوای سایت خود را به دسته های اصلی و فرعی تقسیم کنید، به راحتی می­توانید محتوای خود را به طور منظم دسته بندی کنید. این مورد می­تواند باعث افزایش کاربر شما شود.

 

ایجاد نقشه ی سایت و آپلود کردن آن در هاست

نقشه ی سایت به صورت HTML باعث می­شود تا کاربر فهرستی را از  آدرس سایت های مهم داشته باشد و از آن استفاده کند. پس از ایجاد نقشه باید آن را در هاست خود آپلود کنید. به روز رسانی کردن نقشه ی سایت بسیار مهم است که شما باید همواره به آن توجه داشته باشید و آن را به روز کنید.

 

لینک دادن

می توانید به منابع مهمی که وجود دارد لینکی را ارائه دهید تا کاربر بیشتری را جذب کنید. قراردادن لینک در سایت نیز یکی از عوامل تأثیر گذار در افزایش رتبه سایت می باشد.

بهبود سئوی صفحات

بهبود سئوی صفحات
ساختن برند شخصی

با ساختن اینگونه برند ها می­توانید این صفحه را به خود اختصاص دهید و اعتبار و امتیاز سایتی خود را بیشتر کنید.

عنوان صفحه

درست انتخاب کردن عنوان صفحه می­تواند موضوع مهمی برای شما در افزایش رتبه سایت باشد. نام سایت که به عنوان تیتر در سایت شما انتخاب می­شود، می تواند تاثیر زیادی را داشته باشد.

استفاده از هدینگ ­های هدفمند

در این مورد شما باید طرح کلی را داشته باشید و قوانین مربوط به آن را رعایت کنید. موارد گفته شده را اگر در سایت خود به کار ببرید می توانید افزایش رتبه سایت خود را بسیار بهبود ببخشید.

 • کلمات کلیدی شما باید دارای صفحه ی جداگانه ای باشند.
 • در میان متن می­توانیدکلمات کلیدی را نیز به کار ببرید.
 • مطالب طولانی را به صورت محتوا ارائه دهید.
 • کاربردی بودن و هدفمند کردن محتوا
 • به روز کردن مطالب
 • استفاده از تصویر و فایل های متنوع
 • استفاده از لینک های مرتبط و معتبر
 • استفاده از برچسب های کاربردی
 • نوشتن محتواهای طولانی در هر صفحه
 • حذف صفحات بی ارزش و برون کاربرد
 • نوشتن مطالب براساس اصول نگارشی
 • پیداکردن کلمات کلیدی مناسب
 • استفاده از لیست های متنوع برای متن یا محتوا

 

آموزش سئو

آموزش سئوبرای کسانی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند بسیار اهمیت دارد، این آموزش حتما باید به صورت تخصصی انجام شود. در غیر این صورت سایت مورد سئو با عواقب بسیار منفی از جمله پنالتی شدن روبه‌رو خواهد شد.

 

آموزش سئو

ضوررت آموزش سئو

آن چه مسلم است در دنیای امروز وب سایت ها بیشترین کاربران ورودی را از طریق جستجو در موتورهای جستجوی معتبر کسب می نمایند. به همین جهت کسب رتبه بهتر در این موتورهای جستجو به منزله‌ی موفقیت بیشتر شما در فضای اینترنتی کسب و کارتان است.ر ۵ سال گذشته ایران در زمینه بهره گیری از گوگل جزء ۵ کشور اول قرار داشته است. به جرات می توان اظهار داشت بیش از نیمی از سایت های موفق و پربازدید ایران بیشترین ورودی و فروش خود را از طریق گوگل دریافت نموده اند. روش های سئو و بهینه سازی سایت نیز همچون سایر مباحث تجارت الکترونیک تغییرات و پیشرفت های دائم دارند. در نتیجه برای کسب رتبه مناسب در موتورهای جستجوگر بزرگ مثل گوگل باید از این روش های به روز بهره برد.

 

انواع سئو سایت
 • سئو به روش کلاه سفید
 • سئو به روش کلاه سیاه
 • سئو به روشکلاه خاکستری

 

انواع سئو سایت

روش های آموزش سئو

 • بهره گیری از دوره های آموزشی آنلاین
 • شرکت در دوره های حضوری
 • بهره گیری از کتاب آموزش سئو
 • بهره گیری از فیلم های آموزش سئو

روش های آموزش سئو

 

سرفصل های آموزش سئو
 • مفاهیم ابتدایی سئو و بهینه سازی
 • آشنایی با تمامی ابزارهای مورد نیاز جهت سئو
 • روش های اصولی و غیر اصولی سئو
 • چگونگی بررسی رقیب
 • طراحی مناسب ترین استراتژی برای سئو

 

شرکت سئو سایت

از آن جایی که سئو فرآیندی پیچیده است، نیاز به دانش و تخصص دارد. برای سئو و بهینه سازی سایت با روش های اصولی در بازه زمانی کوتاه و جاوگیری از پنالتی شدن وب سایت بهتر است از شرکت های متخصص در این زمینه بهره ببرید.

 • ارائه مشاوره رایگان
 • آنالیز وب سایت
 • بررسی رقیبان سایت
 • بررسی کلمات کلیدی پربازده
 • ارائه پیشنهاد سئو مناسب

شرکت سئو سایت

مطالب مرتبط:

شرکت طراحی سایت

طراحی سایت

به بالای صفحه بردن