سئو

سامانه آنالیز و سئو وب سایت

آنالیز و سئو وب سایت مطابق با آخرین الگوریتم‌های موتور‌های جستجو

تضمین بازگشت وجه

کلیه سفارشات سئو در صورت عدم حصول نتیجه مسترد خواهد شد.

اصلاح کد نویسی

در کلیه پکیج‌ها اصلاح کد نویسی و سئو اولیه رایگان انجام می‌شود .

تضمین انجام کار

کلیه سفارشات سئو سایت دارای تضمین انجام کار هستند.

مراحل سئو سایت به زبان ساده

مراحلی که باید در روند کار طی شود.

انتخاب کلمات کلیدی​
انتخاب کلمات کلیدی

در اولین بخش کلمات کلیدی مرتبط با سایت بررسی و انتخاب می‌شوند. کلمات کلیدی می‌توانند بر اساس نیاز یک کسب و کار اینترنتی تعیین شوند. همچنین کلمات کلیدی می‌توانند برای رشد وب سایت و با توجه به محتوای وب سایت انتخاب شوند. برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی باید آنالیز‌هایی را انجام داد تا بهترین واژه‌ها برگزیده شود. در نهایت کلمات باید با اصولی انتخاب شوند که، کمترین هزینه سئو را در بر داشته باشند، سریعتر به نتیجه برسند، اما در عین حال بالاترین نتایج را به همراه داشته باشند.

آنالیز وب سایت و بهبود کدنویسی​
آنالیز وب سایت و بهبود کدنویسی

در این مرحله سایت آنالیز و مواردی که دچار کمبود هستند مشخص می‌شوند. عموم سایت‌ها نیاز به اصلاح کد نویسی و همچنین بازبینی دارند. این مرحله با هدف افزایش سرعت، کارایی سایت و همچنین اصلاح مواردی از جمله حذف لینک‌های شکسته انجام می‍‌‌شود. همچنین کدنویسی‌های وب سایت در این مرحله تا حد امکان کم حجم شده و موارد غیر ضروری از آنها حذف می‌شوند. این بخش از کار پیچیدگی‌های مربوط به خود را دارد و باید توسط متخصص انجام شود. بهبود کد‌نویسی بخشی بسیار مهم در بهینه سازی سایت محسوب می‌شود.

تولید محتوای مناسب
تولید محتوای مناسب

محتوای مناسب و مرتبط با موضوع سایت بخشی بسیار مهم در سئو سایت می‌باشد. تولید محتوا خود بخشی تخصصی است که اصول مربوط به خود را دارد. محتوای مناسب محتوایی است که اطلاعات لازم را به کاربران سایت بدهد. در مواردی که کاربران  سطح رضایت بالایی از محتوای سایت شما داشته باشندکار تولید محتوا به درستی نقش خود را ایفا کرده است. موتور‌های جستجو محتوایی را مناسب میدانند که پاسخ دقیقی به نیاز کاربران با توجه به کلمات سرچ شده آنها بدهد. رضایت کاربران از محتوای سایت موفقیتی در تولید محتوا محسوب می‌شود.

گسترش سایت و محتوا
گسترش سایت و محتوا

سایت‌های با کیفیت که دارای محتوای منایبی هستند به صورت اتوماتیک و همچنین توسط کاربران در فضای اینترنت گسترش پیدا می‌کنند. اما برای افزایش سرعت رشد سایت در فضای اینترنت می‌توان فعالیت‌هایی نیز انجام داد. درج تبلیغات در سایت‌های دیگر، اشتراک گذاری لینک‌های سایت در وب سایت های معتبر و همچنین فعالیت در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند راه‌هایی برای توسعه وب سایت در فضای اینترنت باشد. شبکه‌های اجتماعی شیوه‌ای ارزان و تاثیر گذار برای گسترش وب سایت خواهند بود.

بهینه‌سازی برای موتور‌های جستجو
بهینه‌سازی برای موتور‌های جستجو

موتور‌های جستجو وظیفه بررسی دائمی وب سایت‌ها و محتوای آنها را در فضای اینترنت دارند. موتور‌های جستجو همواره تلاش می‌کنند تا به مخاطبان خود بهترین سایت را از بین میلیون‌‌ها سایت معرفی کنند. به همین دلیل است که موتورهای جستجو و خزنده‌های آنها به صورت دائمی  وب سایت‌ها و محتوای آنها را مشاهده می‌کنند. بهینه سازی سایت برای موتور‌های جستجو کمک می‌کند تا خزنده‌های این جستجوگرها با سرعت بالاتری سایت بهینه شده را جستجو و درک بهتری و درستتری از محتوای وب سای داشته باشند.

بهینه سازی سایت بر اساس نتایج
بهینه سازی سایت بر اساس نتایج

بعد از دریافت مخاطب از موتور‌های جستجو کارایی سایت و محتوای ان رتبه‌بندی خواهد شد. این  رتبه بندی توسط سایت‌های مرجع انجام و برای مدیران سایت و همچنین مخاطبان قابل دسترس و آنالیز است. با مشاهده این آمار‌ها و بهبود موارد می‌توان کیفیت وب سایت را به صورت چشمگیری بهبود بخشید، افزایش کیفیت سایت و بالا رفتن امتیاز‌های سایت باعث می‌شود موتور‌های جستجو مجددا تعداد مخاطبان بیشتری را به سایت سرازیر کنند. این چرخه همواره در سئو سایت و بهبود کیفیت ان ادامه خواهد داشت.

مقالات مفید در رابطه با سئو

کامل‌ترین مقالات را در این بخش مشاهده کنید.

سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو (seo) ، این واژه مخفف کلمه Search Engine Optimization به مفهوم بهینه سازی برای موتور‌های جستجو است. موتور‌های جستجو برای بهبود نمایش نتایج جستجو، شیوه‌هایی را اعمال می‌کنند. سئو با توجه به این شیوه‌ها وب سایت و محتوای آن را بهینه می‌کند. این بهینه سازی امکان آنالیز دقیقتر وب سایت را به موتور‌های جستجو می‌دهد. سئو اصولی شیوه‌ای تایید شده از سوی موتور‌های جستجو برای افزایش بازدید می‌باشد.

تاثیر رفتار کاربران بر سئو

تاثیر رفتار کاربران بر سئو

تاثیر رفتار کاربران بر سئو (The impact of user behavior in SEO)،  این موضوع سوال بسیاری از کاربران و مدیران سایت می‌باشد. باید گفت رفتار کاربران بیش از آنچه که فکر می‌کنید بر سئو سایت تاثیر می‌گذارد. مقاله کاملی در این مورد در سایت درج شده که می‌توانید آن را مطالعه کنید. اما در این بخش به این مسئله اکتفا می‌کنیم که: ماندگاری کاربران در سایت، تعداد صفحات مورد مشاهده، ارتباط محتوایی واژه سرچ شده کاربر و… همگی بر روی سئو سایت موثر هستند.

اهمیت سئو در چیست ؟

اهمیت سئو در چیست ؟

سئو سایت برای مدیران سایت اهمیت بالایی دارد. چرا که باعث رشد ارزش دامنه، افزایش ترافیک سایت و در نهایت منجر به افزایش درآمد می‌شود. سایت ممکن است یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات فیزیکی و یا دیجیتالی باشد، همچنین ممکن است یک مجله خبری باشد که درآمد خود را از تبلیغات حاصل می‌کند. هر سایتی با هر کارایی که باشد سئو کمک می‌کند تا افزایش بازدید چشمگیری برای سایت به وجود آید. تبلیغاتی بسیار موثر و هدفمند و در عین حال ارزان…

انواع ریدایرکت

انواع ریدایرکت

ریدایرکت (Redirect) ، ریدایرکت دستوری است که به موتور‌های جستجو یک تغییر مسیر را اعلام  می‌کند. تغییر مسیر در مواردی مورد نیاز است که محتوای یک صفحه تغییر ادرسی داشته است. ریدایرکت می‌تواند به صورت دائم باشد برای این نوع از تغییر مسیر از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده می‌شود. ریدایرکت ۳۰۱ بخ موتور‌های جستجو اعلام میکند محتوای مورد نظر به صورت کامل به آدرس دیگری منتقل شده است. ریدایزکت ۳۰۲ اعلام می‌کند محتوا به صورت موقتی تغییر آدرس داده است. ریدایرکت ۳۰۷ اعلام می‌کند که محتوا تغییر ادرس داده و پس از مدتی مجددا به آدرس قبلی برمی‌گردد.

لینک سازی داخلی و خارجی

لینک سازی داخلی و خارجی

لینک سازی (Link building) فرآیندی است که اگر به شکل اصولی انجام شود موجب رشد سایت خواهد بود. قراردادن یک ادرس اینترنتی در یک صفحه از وب سایت نوعی از لینک سازی است. اگر وب سایتی دارید که صفحات متعددی دارد و آدرس یکی از این صفحات را در صفحه دیگری قرار دهید لینک سازی داخلی انجام داده‌اید. اگر آدرس صفحات سایت خود را در وب سایت‌های دیگری قرار دهید. لینک سازی خارجی انجام داده‌اید. برای اطلاعات بیشتر در  این مورد به مقاله ” لینک سازی داخلی و خارجی ” که قبلا در سایت انتشار داده‌ایم  را مطالعه نمایید و یا در صورت نیاز به خدمات با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.

تاثیر لینک شکسته در سئو

تاثیر لینک شکسته در سئو

لینک شکسته (Broken Link) ، لینک‌هایی که به صورت نادرستی در سایت درج شوند یا صفحاتی از سایت که حذف می‌شوند ایجاد لینک شکسته در سایت می‌کنند. اگر روی لینک شکسته کلیک کنید با صفحه ۴۰۴ مواجه می‌شوید. این صفحه به مفهوم آن است که لینک مورد نظر وجود ندارد. لینک‌های شکسته تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت دارند. بویژه اگر تعداد لینک‌های شکسته در سایت بالا باشد موجب افت شدید سایت خواهد بود. همچنین لینک‌های شکسته به تعداد بالا موجب افزایش امتیاز اسپم اسکور سایت خواهد شد. این مورد در دراز مدت افت رتبه سایت را به همراه خواهد داشت.

تاثیر رسپانسیو در سئو

تاثیر رسپانسیو در سئو

سایت رسپانسیو (responsive) ، رسپانسیو نوعی از طراحی سایت و صفحات وب است. در این نوع از طراحی صفحه وب و اجزای آن به گونه‌ای طراحی می‌شوند که در تمام صفحه نمایش‌ها محتوا کاملا خوانا و منظم قرار بگیرد. با تغییر سایز صفحه نمایش جایگاه بخش‌های مختلف در صفحه نمایش جابجا و این امر موجب می‌شود وب سایت همواره و در هر صفحه نمایشی به صورت کاملا خوانا نمایش داده شود. گوگل در رتبه بندی خود رسپانسیو بودن وب سایت را در نظر می‌گیرد. رسپانسیو بودن سایت باعث افزایش رتبه سئو خواهد بود.

تاثیر نسخه موبایل سایت در سئو

تاثیر نسخه موبایل سایت در سئو

یکی از بخش‌هایی که توسط موتورهای جستجو به مدیران سایت پیشنهاد می‌شود. ایجاد نسخه موبایل است. نسخه موبایل گرچه از نظر کاربرد مانند سایت رسپانسیو است. اما تفاوت های بسیاری نیز دارد. در وب سایت‌هایی که نسخه موبایل جداگانه طراحی می‌شود، کاربر با توجه به رزولوشن صفحه نمایش خود به یکی از صفحات هدایت می‌شود. در این وب سایت ها نسخه موبایل به صورت کاملا مجزا طراحی و استفاده می‌شود.این شیوه از طراحی در سئو تاثیر مثبتی دارد. البته باید شیوه ای را به کار برد که دو صفحه با یک محتوا ایجاد نشود.

سئو منفی چیست ؟

سئو منفی چیست ؟

سئو منفی (negative seo)چیست ؟ به مجموعه فرآیند‌هایی گفته می‌شود که در آن نمره سئو سایت کاهش پیدا می‌کند. این مورد در گذشته یکی از شیوه‌هایی بود که بعضی افراد برای کاهش رقیبان خود از آن استفاده می‌کردند. به عنوان مثال برای سایت رقیب تعداد بسیار بالای لینک‌های بی کیفیت را استفاده می‌کردند که باعث رشد منفی سایت رقیب می‌شد. به دلیل استفاده زیاد از سئو منفی موتور‌های جستجو الگوریتم‌های جدیدی را استفاده کردند تا این موارد از میان برداشته شود. در حال حاظر افزودن لینک باعث افت رتبه نخواهد شد.

نکات مفید که برای ارتقاء سئو سایت

سئو بیرون صفحه چیست؟

سئو درون صفحه (off page seo) ، موتوره‌های جستجو از جمله گوگل ( google ) برای رتبه بندی سایت‌ها علاوه بر محتوای وب سایت و نوع طراحی آن به موارد دیگری نیز توجه دارند. این موارد می‌تواند خارج از وب سایت شما باشد. به عنوان مثال سایت‌های دیگر چه مقدار به سایت شما توجه دارند؟ چه مقدار محتونای شما را تایید می‌کنند؟ چه مقدار از محتوای شما استفاده و آن را به عنوان مرجع معرفی می‌کنند و یا حتی چه مقدار به وب سایت شما لینک می‌دهند. این موارد همگی بخش‌هایی از سئو بیرون صفحه هستند.

سئو کلاه سیاه و کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید (white hat seo) در این شیوه از سئو تلاش می‌شود تا محتوای ارزشمندی تولید و با اصول سئو این محتوا به موتورهای جستجو معرفی شود. در این شیوه تلاش می‌شود تا استراتژی مطابق با اصول موتور‌های جستجو طراحی و بهینه سازی انجام شود. نتایج در این نوع از سئو بسیار پایدار و محتوای تولیدی ارزشمند است. سئوکاران در طی فرآیند انجام کار تلاش می‌کنند با افزایش واقعی کیفیت به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنند. به این شیوه، سئو کلاه سفید گفته می‌شود.

سئو کلاه سیاه (black hat seo) در این شیوه از سئو بالعکس شیوه  قبلی سئوکار تلاش می‌کند با هر شیوه‌ای که امکان پذیر است محتوای سایت را به رتبه بالاتری برساند. در سئو کلاه سیاه محتوای سایت کم ارزش و فاقد اعتبار است و سئو کار تلاش می‌کند با گمراه کردن موتور‌های جستجو نتایج بازدید صفحات را بهبود بخشد. در سئو کلاه سیاه ماندگاری سایت پایین خواهد بود و همچنین احتمال جریمه سایت و حتی جریمه همیشگی سایت توسط موتور‌های جستجو بسیار بالا خواهد بود.

تاثیر نام دامنه بر سئو

سوال متداول کاربران در زمان خرید دامنه این است که، تاثیر نام دامنه بر سئو چیست؟ آیا نام دامنه بر روی سئو تاثیر دارد؟ در پاسخ باید گفت: بله نام دامنه می‌تواند تاثیر بالایی بر سئو داشته باشد. این تاثیر می‌تواند بویژه در ماه‌های اول خرید دامنه تاثیر بیشتری داشته باشد. در ماه های اول تنها عاملی که برای رتبه بندی سایت وجود دارد نام دامنه سایت است. در ماه‌ها و یا سال‌های بعدی عوامل دیگر از جمله محتوا و رتبه سایت می‌تواند پوشش دهنده نام دامنه باشد. برای بررسی دقیقتر تاثیرات نام دامنه بر سئو به مقالات دیگری که با همین نام در سایت منتشر کرده‌ایم مراجعه کنید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید.

تاثیر url سایت بر سئو

url همان آدرسی است که در بالای مرورگر شما به نمایش درمی‌آید. باید گفت که یو آر ال تاثیر بسیار زیادی در سئو دارد. انتخاب صحیح url می‌تواند نقش موثری در بهینه سازی محتوا داشته باشد. در مواردی حتی نیاز به بهینه سازی url در وب سایت‌ها می‌باشد. در مواردی که urlبسیار بلند باشد شیوه‌هایی برای بهبود و بهینه سازی آن وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله  ” تاثیر url سایت بر سئو ” که قبلا منتشر کرده‌ایم مراجعه نمایید.

نقشه سایت برای بهبود سئو

نقشه سایت راهنمایی برای جستجو صفحات منتشر شده در سایت می‌باشد. قالب استاندارد نقشه سایت برای موتورهای جستجو قابل درک است. نقشه سایت می‌تواند در سرعت اندکس مقالات موثر و در نهایت باعث رشد وب سایت گردد. 

در صورتی که سایت دارای نقشه نباشد و آدرس نقشه به موتورهای جستجو اعلام نشود. سرعت ایندکس سایت بسیار پایین خواهد بود. و در بزخی موارد از مقالات کم حجم چشم پوشی خواهد شد.  هرچه سایت دارای محتوای پویاتری باشد نیاز به نقشه سایت در آن بیشتر احساس می‌شود.

بهینه سازی کد نویسی در سئو

به زبان ساده باید گفت، کد نویسی سایت به صورت مستقیم و غیر مستقیم در سئو تاثیر گذار است. به صورت مستقی چگالی کد به نسبت محتوا تاثیر بر روی سئو سایت و رتبه بندی سایت خواهد داشت. به صورت غیر مستقیم کد نویسی اشتباه موجب افت سرعت سایت و افت رتبه سئو سایت خواهد بود. موراد بسیار دیگری وجود دارد که نیاز به اصلاح کد نویسی دارد. در سایت مقاله‌ای با نام “بهینه‌سازی کد نویسی در سئو” منتشر شده برای اطلاعات کاملتر به این مقاله مراجعه کنید.


شاید این مقالات نیز مورد علاقه شما باشد.

خرید اپلیکیشن آماده

خرید سایت

مراحل سئو سایت چیست ؟

شیوه‌های مختلفی برای سئو سایت وجود دارد. هر کدام از این شیوه ها محاسن و معایبی متعددی دارند. اما آنچه به صورت کلی می‌توان گفت، هر سایتی نیاز به سه شاخص مهم دارد تا افزایش رتبه را به همراه داشته باشد.

 1. سئو تکنیکال، (Technical seo) این مورد شامل مواردی از جمله اصلاح کد نویسی ، افزایش سرعت سایت، بهبود رابط کاربری و… می‌باشد.
 2. on page، شامل مواردی از جمله لینک سازی، بهبود محتوا، بررسی محتوا، بهینه سازی تصاویر و … می‌باشد.
 3. off page انتشار و گسترش در سایت های دیگر  و ایجاد ارتباط با محتواهای  منتشر شده در دیگر سایت‌ها

این سه بستر با شیوه های مختلفی قابل انجام و گسترش هستند. متخصصان با توجه  به آنالیز سایت یک استراتژی برای وب سایت انتخاب و در طط آن این بخش‌ها را گسترش می‌دهند.

آموزش سئو و روش‌های یادگیری آن

شیوه‎ های متعددی برای یادگیری سئو وجود دارد. در زمینه سئو نیاز به دانش آکادمیک و همچنین تجربه عملی نیز می‌باشد. به همین جهت افرادی که به مطالعه و کسب دانش در مورد سئو در چهارچوب نظری می‌پردازند، در سئو به موفقیت بالایی دست پیدا نمی‌کنند. همچنین افرادی که فقط به تجربه عملی خود نیز تکبه می‌کنند معمولا ناموفق هستند.

در مورد این موضوع باید دانش کافی اکادمیک را کسب و همچنین در بخش عملی تجربه کافی را پیدا کرد. در بسیاری از موارد و وب سایت ها شیوه های کار ممکن است متفاوت باشد. به همین جهت داشتن دانش در هر دو مورد ذکر شده اولین موضوعی است که باید به آن توجه کنید.

تاثیر قدمت دامنه در سئو سایت

قدمت دامنه می‌تواند عامل بسیار موثری در رشد وب سایت باشد. برای اینکه قدمت دامنه در رشد وب سایت موثر باشد موارد زیر را باید در نظر گرفت.

 1. خرید دامنه و نگه داشتن آن به مدت چند سال بدون فعالیت تاثیری در رشد سایت ندارد.
 2. خرید دامنه و فعالیت در زمینه خاص به مدت چند سال و در مرحله بعد تغییر محتوای سایت و تغییر زمینه کاری ، این مورد نیز تاثیری در رشد سایت با موضوع و محتوای جدید نخواهد داشت.
 3. خرید دامنه و انتخاب موضوع و کار روی دامنه مورد نظر و افزایش قدمت سایت، این مورد در رشد سایت بسیار موثر خواهد بود.

چه مقدار زمانی لازم است تا به رتبه یک گوگل برسیم؟

این مورد یکی از سوالات بسیار پر تکرار مدیران سایت است. واقعا چه قدر زمان لازم است تا به رتبه یک گوگل برسیم ؟

باید گفت این مورد به عوامل بسیاری بستگی دارد. اینکه آغاز فعالیت سایت چه زمانی بوده، رتبه کنونی سایت چیست؟ و موارد بسیار دیگر…

تعیین زمان دقیق نیاز به آنالیز دقیق سایت دارد تا مشخص شود در چه محدوده زمانی نتایج دلخواه حاصل می‌شود. در این بخش برای آنکه چاسخی به سوال داده باشیم موارد تقریبی را اعلام می‌کنیم. 

 • برای سایت های تازه تاسیس حداقل زمان رسیدن به صفحه یک ۳ الی ۴ ماه است. این مورد به سختی کلمه  و استراتژی کار نیز ارتباط دارد. اما در بهترین حالت این حداقل رمان برای نتیجه گیری در کار است.

تا چه زمانی در لینک یک باقی می‌مانیم؟

برای پاسخ به این سوال باید سوال دیگری را مطرح کرد. سایت شما چرا در رتبه یک قرار گرفته است؟ سایت شما در رتبه یک است به این دلیل که در موضوع سایت، شما فعالترین و کاملترین محتوا را تولید و منتشر کرده‌اید. پس تا زمانی در لینک یک خواهید بود که رقبای شما فعالیت کمتری نسبت یه شما داشته باشند. 

برای حفظ رتبه سایت باید به صورت مستمر روی سایت فعالیت شده و قدرت سایت را افزایش داد. تا نتایج و جایگاه‌ها حفظ شود.

لینک ها در فوتر از نظر رتبه بندی بسیار متفاوت هستند. باید توجه داشت ارزش لینک داخل متن بالاتر از لینک در فوتر سایت است. برای سئو بهتر است از لینک های داخل متن استفاده شود. همچنین لینک‌های داخل فوتر را حتما از نظر ارتباط محتوا  دقیق انتخاب کنید. لینک‌هایی که در فوتر سایت درج می‌شوند و ارتباط محتوایی با موضوع صفحه مقصد ندارند باعث افزایش اسپم اسکور سایت خواهند شد. اگر تعداد این لینک‌ها افزایش پیدا کند ممکن است حتی به پنالتی سایت منجر شود.

شاید این مقالات نیز مورد علاقه شما باشد.

بک لینک

خرید اپلیکیشن

 

برخی از سوالات کاربران
 • اهداف سئو چیست ؟

سئو می‌تواند اهداف مختلفی داشته باشد. هدف مدیران سایت، مدیران دیجیتال مارکتینگ و همچنین هدف موتور‌های جستجو از سئو متفاوت است. سئو (seo) از سوی مدیران سایت با هدف افزایش بازدید وب سایت انجام می‌شود. طرح قوانین سئو توسط موتور‌های جستجو با هدف بهبود نتایج ( در سرچ کاربران ) انجام می‌شود. همچنین سئو از سوی مدیران دیجیتال مارکتینگ با هدف افزایش فروش در فضای اینترنت انجام می‌شود.

 • سئو درون صفحه چیست ؟

سئو درون صفحه (On Page Seo) ، این واژه به مفهوم بهینه‌سازی صفحات سایت و بخش‌های آن می‌باشد. بهینه‌سازی کد نویسی سایت و کم حجم کردن آنها، اپتیمایز (optimize) تصاویر وب سایت، افزایش کیفیت نوشته‌ها در سایت و درج علامت‌های مختلف برای افزایش درک مخاطب از نوشته‌ می‌تواند بخشی از سئو درون صفحه باشد. سئو درون صفحه بهینه‌سازی وب سایت برای موتور‌های جستجو در محدوده طراحی و محتوا است.

 • ضرورت تولید محتوا در سئو

تولید ممحتوا امری ضروری برای افزایش رتبه سایت است. محتوای مناسب می‌تواند جذب بالایی از مخاطبان را به همراه داشته باشد. درواقع محتوای مناسب اولین مرحله از گسترش وب سایت است. بعد از تولید محتوا مناسب می‌توان ان را گسترش داد اما در صورتی که محتوا وجود نداشته باشد چیزی برای گسترش نیز وجود نخواهد داشت. تولید محتوا پایه‌ اولیه برای سئو سایت است.

 • آنالیز سایت برای سئو

انواع آنالیزر‌ها در اینترنت وجود دارند که هر کدام می‌توانند بخشی از سایت را بررسی و جزئیاتی را در اختیار مدیران سایت قرار دهند. آنالیز سایت می‌تواند تمام خطا‌ها، لینک‌های شکسته  و حتی مشکلات کد نویسی را نمایان کند. حتی با آنالیز سایت می‌توان سرعت سایت را بهبود داد و نکاتی که باعث افت سرعت و کیفیت سایت می‌شوند را جستجو و آنها را از میان برداشت.

 • لینک داخلی سایت چیست؟

هر سایت شامل تعدادی صفحه و هر صفحه از سایت شامل یک آدرس منحصر به فرد است. اگر آدرس یک صفحه از سایت را در صفحه دیگری قرار دهید شما به همین سادگی لینک سازی داخلی انجام داده‌اید. برای آنکه لینک سازی باعث رشد وب سایت شود مقاله ” لینک داخلی سایت چیست؟ ” را که قبلا در سایت منتشر شده مطالعه نمایید.

 • لینک خارجی سایت چیست؟

لینک سازی خارجی نیز مانند لینک سازی داخلی است با این تفاوت که لینک شما در سایتی بجز سایت خودتان منتشر شود. برای لینک سازی خارجی مقاله‌ای کامل در سایت منتشر کرده ایم. برای درک بهتر و دریافت نکات دیگر این مقاله را مطالعه نمایید. ” لینک سازی خارجی سایت” این مقاله در بخش وبلاگ قابل دسترس است.

 • آموزش لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی می‌تواند فرایندی بسیار ساده و در عین حال موثر باشد. برای لینک سازی داخلی و آموزش آن  به مقاله ” آموزش لینک سازی داخلی ” که قبلا در وب سایت منتشر شده است مراجعه نمایید.

 • ایجاد لینک داخلی در وردپرس

اگر از مدیریت محتوای وردپرس wordpress استفاده می‌کنید می‌توانید از افزونه‌ای جهت لینک سازی داخلی با نام seo post content link استفاده نمایید. این افزونه جهت بهبود لینک سازی داخلی در وردپرس استفاده می‌شود.

 • دو صفحه با یک موضوع در سئو

در یک وب سایت دو صفحه با یک عنوان از اشتباهات رایج سئو می‌باشد. در چک لیست‌های سئو در رابطه با این موضوع نوشته شده است. با ایجاد دو صفحه با یک موضوع شما خود رقیبی برای خود خواهید بود. از ایجاد دو متن با یک موضوع در سایت خود اجتناب کنید.

 • نرخ کلیک در سایت ctr

نرخ کلیک یک مقیاس از تعداد سرچ سایت و تعداد مشاهده وب سایت توسط کاربران است. هرچه نرخ کلیک سایت عدد بالاتری باشد. وب سایت اعتبار بالاتری در موتور‌های جستجو کسب خواهد داشت.

 • صفحه فرود چیست ؟

صفحه فرود Landing Page صفحه‌ای از وب سایت است که تلاش می‌کند با ظاهری جذاب کاربران را به سوی سایت جذب نماید. صفحه فرود اولین صفحه‌ای است که کاربر در ورود به سایت با ان مواجه می‌شود. این صفحه در بخش تبلیغات کاربرد بالایی دارد.

 • سئو محلی چیست ؟

سئو محلی شیوه‌ای برای معرفی کسب کار مورد نیاز با توجه به لوکیشن کسب و کار است. وقتی شما به دنبال یک کسب و کار هستید، و آن را درگوگل سرچ می‌کنید. منطقه جغرافیایی شما شناسایی و نزدیکترین کسب و کار به مکان شما به شما معرفی می‌شود. برای آموزش سئو محلی به  مقاله ” سئو محلی چیست ؟ ” مراجعه نمایید.

 • کاهش حجم تصاویر برای سئو

کاهش حجم تصاویر یا اپتیمایز کردن تصاویر شیوه‌ای برای کم حجم کردن حجم تصاویر بدون افت کیفیت است. اپتیمایز تصاویر باعث می‌شود تا سرعت بارگذاری سایت افزایش پیدا کند. از همین رو اپتیمایز تصاویر تاثیر مثبتی در سئو سایت خواهد داشت.

 • موتورهای جستجو

موتورهای جستجو وطیفه جستجوی محتوا از میان وب سایت‌های مختلف را دارند. بزرگترین موتور جستجوی جهان گوگل google است. در ایران درصد بالایی از سرچ‌های اینترنتی در این سایت انجام می‌شود. بینگ و یاهو نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 • چگالی کلمات در متن

چگالی به مفهوم نسبت کلمات کلیدی به متن است. هرچه تعداد کلمات کلیدی در یک متن بیشتر باشد چگالی افزایش پیدا می‌کند. چگالی کلمات باید طبق استاندارد‌هایی در متن انتخاب شود. چگالی بالاتر یا پایینتر از این مقدار استاندارد مناسب نخواهد بود.

 • گوگل ادوردز چیست ؟

گوگل ادوردز یک سیستم تبلیغاتی است که توسط شرکت گوگل هدایت می‌شود. در این سیستم امکان تعریف کلمات کلیدی برای یک صفحه وجود دارد. با انتخاب و تایید سایت با کلمه کلیدی مورد نظر در رتبه یک الی ۱۰ قرار خواهد گرفت.

 • چک لیست سئو ۲۰۲۱

چک لیست سئو seo checklist قواعدی است که گوگل و یا شرکت‌های نرم افزاری دیگر هر ساله آن را ارائه می‌دهند. مدیران سایت سعی میکنند همواره به این چک لیست توجه کنند و سایت خود را بر اساس آن طراحی کنند. برای دریافت چک لیست ۲۰۲۱ به مقاله‌ای که در این رابطه انتشار داده‌ایم مراجعه نمایید.

 • ارتباط طول کلمات با سئو

در واقع هرچه طول کلمات را بلندتر انتخاب کنبد تعداد رقبای کمتری را خواهید داشت. در نتیجه احتمال کسب امتیاز خود را بالا برده‌اید. کلمات با تعداد سیلاب بیشتر نیاز به فعالیت کمتریدارند تا در صفحه یک قرار بگیرند.  کلمات کلیدی را به گونه‌ای باید انتخاب کرد که طول کلمات بیشتر و نتایج هدفمند تر حاصل شود.

 • ارتباط معنایی کلمات در سئو

ارتباط معنایی کلمات عامل موثر دیگری در رشد وب سایت است. ارتباط معنایی به مفهوم دسته‌ای از کلمات مرتبط است که با کلمه کلیدی اصلی ارتباط معنایی خواهند داشت.

 • تاثیر ادوردز در سئو سایت

هیچ اطلاعاتی در مورد تاثیر ادوردز در بهینه‌سازی سایت از سوی گوگل منتشر نشده است. اما برخی از متخصصان بر این باور هستند که کلماتی که در ادوردز استفاده می‌شوند سختی بیشتری در بهینه سازی خواهند داشت.

 • تاثیر سرعت سایت در سئو

سرعت سایت عاملی بسیار موثر در سئو است. سرعت بالای سایت موجب افزایش رتبه سایت و سرعت پایین موجب کاهش رتبه سایت خواهد بود.

 • گوگل ترندز چیست ؟

گوگل ترند Google Trends ابزاری ارائه شده توسط گوگل برای وب مستران است. این ابزار امکان مقایسه کلمات کلیدی و تعداد سرچ آنها را ارائه می‌دهد.

 • گوگل کیورد پلنر چیست ؟

کیورد پلنر Keyword Planner نیز ابزاری است که توسط گوگل طراحی و در اختیار کاربران قرار گرفته است. در این ابزار تعداد سرچ کلمات را در بازه‎‌های زمانی مختلف می‌توان جستجو کرد.

 • جی تی متریکس چیست ؟

جی تی متریکس وب سایتی مرجع برای آنالیز سایت می‌باشد. این ابزار عوامل مختلف از جمله سرعت یابت را به صورت دقیقی بررسی و ان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

قبل از سفارش هر پکیج با کارشناسان ما مشاوره تا وب سایت شما آنالیز و پکیج مناسب ارائه شود.

به بالای صفحه بردن