طراحی اپلیکیشن در کرج

طراحی اپلیکیشن کرج

طراحی اپلیکیشن کرج مبحث نه چندان نوین اما بسیار گسترده و پرکاربردی برای صاحبان کسب و کارها است. در دنیای IT ، تقریبا از سال 2010 اپلیکیشن های موبایلی جایگاه ویژه ای پیدا نموده و به خوبی در کنار وب سایت ها قرار گرفته و با آن ها همراه شدند. این روزها موبایل عضو جدانشدنی زندگی افراد شده و فروش نرم افزارهای آن از پول سازترین ابزارهای تکنولوژی است به همین دلیل نباید از این فرصت غافل شد. علاوه بر مزایای فنی، مهم ترین مزیت اپلیکیشن ها طراحی زیبای گرافیکی ویژه موبایل و امثال آن است. بسیاری از اپلیکیشن ها پس از نصب به اینترنت نیاز ندارند.

داشتن یک اپلیکیشن قدرتمند و کاربردی، اعتبار برند ها را افزایش داده و به مفهوم دسترسی بیشتر و ارتباط عمیق تر با مشتری است. در واقع می توان عنوان کرد که اپلیکیشن ها پل ارتباطی میان مشتری، صاحبان برند و کسب و کارهاست. در بازار رقابتی امروز، کسب و کاری موفق تر است که بتواند در بازار دیجیتال از رقبایش بهتر عمل نماید. پس از تهران، این روزها طراحی اپلیکیشن کرج رونق خاصی دارد.

اولین قدم برای طراحی اپلیکیشن شناخت مختصر از انواع آن و امکانات قابل ارائه در هرنوع است. در ذیل به این مبحث می پردازیم تا پس از بررسی امکان انتخاب نوع مناسب با کسب و کار خود داشته باشید.

طراحی اپلیکیشن کرج

به طور کلی اپلیکیشن ها از دو منظر مورد بررسی قرارگرفته و مقایسه می شوند.

1-مقایسه اپلیکیشن ها از نظر فنی

2-مقایسه اپلیکیشن ها از نظرکاربردی

طراحی اپلیکیشن کرج

1-دسته بندی اپلیکیشن ها از نظر فنی

1-1اپلیکیشن NATIVE

این اپلیکیشن ها به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی برنامه نویسی می شوند. در نتیجه با هزینه بالاتری نسبت به سایر اپ ها همراه هستند.

می توان اظهار داشت که بیشتر اپلیکیشن های موفق و کاربردی مثل دیجی کالا، اسنپ، تپسی،بازی های ویدئویی و … از این نوع برنامه نویسی بهره برده اند. اپ native از ابتدا به صورت کامل با یکی از زبان های برنامه نویسی مانند  java،objective c و … برای سیستم عامل اندروید و یا ios کدنویسی می شود.

این اپلیکیشن ها مزایای فراوانی دارند. از جمله این مزایا ضریب اطمینان بالا، عملکرد سریع، در برخی موارد امکان استفاده بدون اتصال به اینترنت، دسترسی به سایر دستگاه ها مثل دوربین و … است.

البته هزینه بالای برنامه نویسی مسئله مهمی است که در این اپ ها با آن روبرو هستیم. زیرا شرکت برنامه نویس امکان استفاده از نسخه های تکراری را در این مورد ندارد.

طراحی اپلیکیشن کرج پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و برنامه نویسی  این اپ ها با تخصص کافی در شرکت های معتبر انجام می شود و نیازی به مراجعه به شرکت های فعال در تهران نیست.

 

طراحی اپلیکیشن کرج

 

2-1اپلیکیشن HYBRID

این اپ ها، مانند اپلیکیشن های native روی دستگاه اجرا می شوند و با استفاده از  HTML، JAVA ، CSS ، SCRIPT و .. با تکنولوزی وب نوشته می شوند. این برنامه ها در یک فضای native اجرا شده وبا موتور مرورگر دستگاه نه خود مرورگر پردازش می شوند. در بیش تر شرکت های طراحی اپلیکیشن کرج این اپ ها به عنوان پلاگین برای صفحه وب موجود شروع به فعالیت نموده و در اپ استورها انتشار پیدا می کنند. علت محبوبیت بسیار زیاد این نوع از اپلیکیشن، اجازه توسعه کراس پلت فرم است. به این مفهوم که همان اجزای کد را می توان در سیستم عامل های مختلف موبایل استفاده نمود. نتجه آن کاهش چشمگیر هزینه ها است. این امر علت مستقیم تفاوت قیمت بسیار زیاد میان اپلیکیشن های native با اپلیکیشن های hybrid است.

 

طراحی اپلیکیشن کرج

 

 

3-1اپلیکیشن WEB VIEW

این اپ ها توسط مرورگر وب اجرا می شوند و از طریق اینترنت استفاده می شوند. برخلاف اپ های native برنامه جداگانه با قابلیت بهره وری بدون اینترنت نیستند. از HTML5 و JAVA SCRIPT در ارائه این نوع از اپ ها استفاده می شود.

اپ های web view به دلیل سهولت در اجرا، بسیار سریع آماده بهره برداری می شوند. در نتیجه هزینه آن بسیار پایین است و برای کسب و کارهای کوچک و نوپا کاملا مناسب است. طراحی اپلیکیشن در  کرج به صورت web view به وفور و سهولت انجام می شود.

 

طراحی اپلیکیشن کرج

 

*** دو مرجع اصلی برای دریافت اپلیکیشن ها وجود دارد. Appstore برای سیستم عامل ios و playstore  برای سیستم عامل اندروید بزرگترین مراجع دسترسی ب اپ هستند.

*** در ایران برای دریافت اپلیکشن های اندروید از بازار و برای بهره مندی از اپلیکیشن های ios از سیب اپ استفاده می کنیم.

 

شمارهامکانات قابل مقایسهWEB VIEWHYBRIDNATIVE
1هزینهکممتوسطزیاد
2عملکردضعیفمتوسطعالی
3درآمدزاییهمراه با پیچیدگیمتوسطآسان
4محبوبیت14 %86 %93 %
5قابلیت و امکانات سخت افزاریدارای محدودیتدسترسی متوسطدسترسی وسیع
6کاربریمتوسطعالیعالی
7میزان سیاری کدقابل استفاده در همه پلتفرم هامعمولا قابل استفاده در همه پلتفرم هاقابل استفاده در یک پلتفرم
8نگهداری / به روز رسانیبه روز رسانی واحد برای همه پلتفرم هابه روز رسانی واحد برای همه پلتفرم هابه روز رسانی مجزا برای هر پلتفرم

 

2- دسته بندی اپلیکیشن‌ها از نظر کاربردی

 

اپلیکیشن ها از نظر کاربرد بسیار متنوع و متفاوت هستند که تقریبا برای تمامی انواع آن ها نمونه در اپ استورها موجود است. طراحی اپلیکیشن در کرج نیز با توجه به همین انواع صورت می پذیرد.

 

طراحی اپلیکیشن کرج

 

1-2اپلیکیشن فروشگاهی

 

ecommerce mobile app

 

از پردرآمدترین مشاغل دنیای دیجیتال، فروشگاه های اینترنتی هستند. که مورد اقبال عمومی و استقبال صاحبان مشاغل قرارگرفته اند. به صورتی که این روزها اکثر مراکز خرید، پاساژها و حتی فروشگاه های محلی از اپ فروشگاهی بهره می برند. به طور معمول فروشگاه های اینترنتی با سیستم مدیریت فروش بر پایه وب با همراهی اپلیکیشن فعالیت می کنند. این اپلیکیشن ها قبالیت های بسیاری از جمله مدیریت انبار، ارسال و اعمال کد تخفیف، مدیریت سیستم حسابداری و … را دارند.

این اپلیکیشن ها همراه با ارائه نمونه کارهای موفق در مجموعه طراحان برتر در بخش طراحی اپلیکیشن در کرج برنامه نویسی شده و در اختیار صاحبان مشاغل قرار می گیرد.

طراحی اپلیکیشن کرج

2-2اپلیکیشن خدماتی و سبک زندگی

services& lifestyle mobile application

اپلیکیشن های خدماتی در واقع همان خدمات سنتی را در بستری مدرن و امروزی ارائه می دهند. این خدمات می تواند شامل نقاشی ساختمان، لوله کشی ساختمان، نظافت منازل، سرویس و تعمیرات منازل و …. باشد. این اپ از پرطرفدارترین انواع اپلیکیشن است زیرا در زندگی شلوغ و پرترافیک امروزی، مشکلات دسترسی به این خدمات را مرتفع نموده است.

اپ هایی که مربوط به سبک زندگی هستد ما را در انجام امور جاری زندگی یاری می کنند.اپلیکیشن های یادآور، سررسیدها، املاک، تربیت فرزند، مد و … در این گروه قرار می گیرند.

اپلیکشن های فوق در بخش طراحی اپلیکیشن کرج در طراحان برتر با توجه به نوع خدمات مورد نظر با در نظر گرفتن شرایط مناسب برای هزینه طراحی اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار می گیرد.

طراحی اپلیکیشن کرج

3-2اپلیکیشن آموزشی

education mobile application

این اپلیکیشن برای آموزش موضوعات مختلف به کاربر طراحی می شود. قابلیت های آن می تواند بسیار ساده مانند ارائه نوشته به کاربر باشد یا پیچیده تر شده و آموزش در قالب محاوره صورت پذیرد. در برنامه نویسی این اپ ها، نوع و سبک آموزش ( نحوه ارائه آن ) از محتوای مطالب آموزشی مهم تر است. اپلیکیشن اموزشی از جمله اپ های ارائه شده توسط طراحان برتر در طراحی اپلیکیشن کرج است.

طراحی اپلیکیشن کرج

4-2اپلیکیشن تجاری

business mobile application

اپلیکیشن های تجاری معمولا هر آنچه که مربوط به بخش تجاری و کسب و کار یک شرکت است را پوشش می دهند. این اپ ها قابلیت کنترل حسابداری، نیروی انسانی، اسناد، همکاری، مدیریت مشتری، ویزیتوری و … دارند. اپ های تجاری سیستم مدیریت و نظارت شرکت ها را بسیار به روز کرده و در دسترس قرار می دهد.

طراحی اپلیکیشن کرج

5-2اپلیکیشن بازی و سرگرمی

game& entertainment mobile application

اپلیکیشن های بازی قابلیت های لازم برای بازی های مختلف در تمامی زیر شاخه ها از قبیل اکشن، رقابتی، شبیه سازی، ورزشی، اجتماعی، معما، مسابقه و ….را فراهم می کنند.

اپلیکشن های سرگرمی امکانات لازم برای گذراندن وقت مثل پخش موزیک، فیلم، تلوزیون، تغییر صدا و … را به وجود می آورد. حتی می توان اپ هایی مثل تلگرام و  توییتر را جزو این نوع از اپلیکیشن ها قرارداد.

طراحی اپلیکیشن هایی به قابلیت فوق در طراحی اپلیکیشن کرج بسیار رایج است و معمولا در شرکت های طراحی سایت و اپلیکیشن جزء خدمات قابل ارائه می باشد.

طراحی اپلیکیشن کرج

6-2اپلیکیشن کاربردی

utilities mobile application

اپ های کاربردی مانند جعبه ابزار برای موبایل عمل می کنند و برنامه های مورد نیاز روزمره را در اختیار کاربران خود قرار می دهند. این اپ ها ابزارهایی مثل ویروس یاب، ماشین حساب، چراغ قوه، بارکد اسکنر، ساعت، کنترل از راه دور و … را ارائه می دهند. اپلیکیشن های کاربردی در موبایل، تبلت و … بسیار دیده می شود. برنامه نویسی این اپ ها در شرکت های طراحی اپلیکیشن کرج صورت می پذیرد.

طراحی اپلیکیشن کرج

7-2اپلیکیشن موزیک، عکس و فیلم

music& photo& video mobile application

اپلیکیشن های موزیک دانلود موسیقی و پخش ان را تسهیل می نماید و قابلیت هایی مانند ادیت صدا، جستجوی آهنگ و خواننده، ایجاد و آموزش موسیقی و … (هر آن چه که با موسیقی مرتبط است) را دارد.

اپلیکیشن های عکس و فیلم گاه فقط برای نمایش آن ها استفاده می شوند و گاهی نیز برای ادیت و یا اشتراک گذاری مورد استفاده قرار می گیرند.

اپ های بسیاری برای ارائه خدمات مرتبط با موزیک، عکس و فیلم در بخش طراحی اپلیکیشن کرج ارائه می شوند.

طراحی اپلیکیشن کرج

8-2اپلیکیشن ورزشی، سلامت و تناسب اندام و پزشکی

sport& health& fitness& medical mobile application

این اپلیکیشن ها گاه اخبار و اطلاعات ورزشی، امکانات و لوازم ورزشی نوین و … را به اطلاع کاربر می رساند و گاه محتوای آموزشی در ارتباط با ورزش و سلامت ارائه داده و گاها با ارئه برنامه ورزشی شما را مجبور به انجام برنامه تمرینات فیزیکی می کنند.

اپلیکیشن های پزشکی اطلاعات مرتبط با بهداشت، سلامت و دارو را منتشر می کنند. از این اپ ها برای دریافت نوبت آنلاین و مشاوره یا ویزیت آنلاین هم می توان بهره برد. بسیاری از این خدمات از طریق وب سایت پزشکی نیز ارائه می شود.

طراحی اپلیکیشن کرج

9-2 اپلیکیشن خبری و شبکه های اجتماعی

news& social network mobile application

به طور معمول در سراسر دنیا خبرگزاری ها پس از وب سایت اپ های اختصاصی برای انتشار اخبار خود دارند. این اپ ها محتوای خبری خبرگذاری های تلوزیونی، رادیویی و آنلاین را انتشار می دهند.

اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی از پرطرفدارترین انواع اپ است.کاربران از طریق نوشتار، صوت و تصویر با هم ارتباط برقرار می نمایند.

طراحی اپلیکیشن کرج

10-2اپلیکیشن بهره وری، کتاب و مرجع

productivity& book& reference mobile application

این اپلیکیش ها برای برنامه هایی مانند دریافت ایمیل، ترجمه، نوت برداری، تقویم و … که بهره وری شما را افزایش می دهند، مورد استفاده قرار می گیرند.

اپ های کتاب و مرجع کتاب هایی را که به صورت رسمی چاپ و نشر شده اند را با موضوعات مختلف در دسترس قرار می دهند. اطلس ها، دیکشنری، فرهنگ لغت، دانشنامه و … همگی در دسته اپ مرجع قرار می گیرند.

بسیاری از این نوع اپلیکیشن ها همراه با سایت هستند و یا از یک سایت نیز بهره می برند. طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن کرج در مجمومعه طراحان برتر این خدمات را ارائه می دهد.

طراحی اپلیکیشن کرج

11-2اپلیکیشن گردشگری، غذا و نشیدنی

travel& food& drink mobile application

تمامی اپ هایی که به معرفی مکان های تفریحی و اقامتی، ساعت ها و رزرو وسایل حمل و نقل، رزرو هتل، برنامه ریزی تعطیلات و … می پردازند از این دسته هستند. همچنین آموزش تهیه خوراکی، معرفی غذاها و نوشیدنی های بین المللی، سفارش خوراکی ها و … جزء اپ های غذا و نوشیدنی قرار می گیرند.

 

طراحی اپلیکیشن کرج

 

12-2اپلیکیشن دارایی و مالی

finance mobile application

حسابداری اموال در اشل های مختلف صورت می گیرد. هر آن چه که مربوط به مدیریت امور مالی، سرمایه گذاری، صورت حساب، بانکداری همراه، مالیات، بیمه و ….است در زمره این اپلیکیشن ها می باشد.

طراحی اپلیکیشن کرج

13-2اپلیکیشن جهت یابی

navigation mobile application

مشهورترین و تقریبا بهترین نمونه این نوع از اپ ها، گوگل مپ است. جهت یابی، مکان یابی، بررسی و راهنمایی آدرس از کاربردهای این اپلیکیشن هاست. نقشه های توپوگرافی، همیارهای رانندگی و پیاده روی و … نیز از این نوع اپ هستند. اپ های چهت یابی پیچیدگی های خاص خود را دارد اما با این حال با توجه به پیشرفت تکنولوژی و روند روبه رشد دانش بخش طراحی اپلیکیشن کرج در طراحان برتر این اپ ها را ارائه می دهد.

طراحی اپلیکیشن کرج

هم اکنون سفارش دهید

مجموعه طراحان برتر ارائه دهنده خدمات تحت وب، طراحی اپلیکیشن، طراحی سایت، تبلیغات گوگل، سئو سایت، بهینه سازی سایت و تبلیغات اینترنتی با دو شعبه فعال در تهران و کرج آماده همکاری با شرکت‌ها و برند‌های معتبر می‌‌شد. برای تماس با مجموعه طراحان برتر به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

کلیه حقوق برای مجموعه طراحان برتر محفوظ است.

Call Now Buttonتماس و مشاوره فوری