طراحان برتر

طراحی سایت ریسپانسیو در کرج

طراحی سایت ریسپانسیو در کرج

طراحی سایت ریسپانسیو در کرج

 

 

طراحی سایت ریسپانسیو چیست ؟

طراحی ریسپانسیو در کرج از اهمیت بسیاری برخوردار است . زیرا امروزه ، تقریباً همه مشتریان  ، علاوه بر طراحی سایت حرفه ای ، نسخه تلفن همراه سایت خود را نیز ، از شرکت های طراحی و توسعه دهنده وب سایتها می خواهند. زیرا این روزها ، اکثر کاربران با گوشی های هوشمند خود موضوعات مورد نظر را  ، از طریق اینترنت جستجو می کنند و وارد سایتهای مختلف می شوند. بنابراین برای دارنده یک سایت ، بسیار اهمیت دارد که سایتش بصورت ریسپانسیو طراحی گردد.

سایت ریسپانسیو ( responsive ) یا واکنش گرا ، به سایتی گفته می شود که با ابعاد و رزولوشن دستگاههای مختلف سازگار است. و کاربران به راحتی می توانند با استفاده از دستگاههای گوناگون با صفحه نمایش هایی در سایزهای مختلف  ، مانند گوشی های همراه ، تپلت ، لپ تاپ ، رایانه های رو میزی ، ال سی دی های بزرگ و … سایت را بررسی کنند ، بدون آنکه نیاز به تغییر  اندازه صفحه نمایش باشد.

طراحی سایت ریسپانسیو در کرج فرآیندی است که در آن طراح نسبت به رفتار و محیط کاربر و بر اساس پلت فرم و اندازه صفحه نمایش های مختلف، سایت را طراحی می کند. طراحان طراحی سایت در کرج ، می بایست برای طراحی سایت ریسپانسیو در کرج ، ترکیبی از گریدها (grid) ،  طرح بندی (layouts) ، کدهای فراخوانی رسانه ها  ، تصاویر و رسانه های انعطاف پذیر  را  در سایت بکار ببرند.

در سایت های ریسپانسیو ، سازگاری سایت با صفحه نمایش های متفاوت بصورت هوشمند انجام می گیرد. و تمام جزئیات سایت می بایست از طریق هر صفحه نمایشی قابل مشاهده باشد. زیرا یک کاربر ممکن است سایت را از طریق گوشی همراه خود با سیستم عامل IOS مشاهده نماید و کاربر دیگری از طریق تبلت خود و با سیستم عامل اندروید وارد سایت شود.

طراحی سایت ریسپانسیو در کرج 2

مزایای طراحی سایت ریسپانسیو

 

از مزایای طراحی سایت ریسپانسیو در کرج می توان موارد زیر را نام برد :

♦ صرفه جویی در وقت و هزینه

♦ افزایش ترافیک سایت

♦ جلوگیری از محتوای تکراری

♦ سازگاری با تمامی دستگاهها ( از مهمترین مزایای طراحی سایت ریسپانسیو  در کرج این است که سایت در انواع دستگاهها با صفحه نمایش های مختلف به صورت هوشمند و اتوماتیک قابل تغییر  و قابل تطبیق باشد. )

♦ مدیریت آسان

♦ بهبود سئو ( ( سئو سایت کرج ) از دیگر مزایای طراحی سایت ریسپانسیو در کرج ، بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. که با یک URL بر روی سئو کار می شود و دیگر نیازی به چند آدرس اینترنتی نمی باشد. این امر یک امتیاز مثبت برای سئو وب سایت شما می باشد. )

♦ افزایش مشتری – تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشتری (کاربران از طریق دستگاههای مختلف تنها به یک سایت ( سایت شما ) مراجعه می کنند  و هر چه بازدید کننده از سایت شما بیشتر باشد در نتیجه رتبه سئو شما بهبود می بخشد. و مشتریان شما نیز افزایش می یابد. )

♦ تجربه کاربری مناسب

طراحی سایت ریسپانسیو در کرج 3

طراحی وب سایت به صورت موبایل فرندلی (mobile friendly)

طراحی سایت می تواند به جای ریسپانسیو ، موبایل فرندلی باشد. در طراحی سایت به صورت موبایل فرندلی ، طراحان طراحی سایت کرج حداقل سه پوسته را با عرض های مختلف ( width) ، برای صفحه نمایش های مختلف طراحی کنند.

به طور مثال؛

♦ پوسته ای با عرض زیر  600 px ، مناسب برای بیشتر تلفن های همراه

♦ پوسته ای با عرض بین 600 تا 900 px ، مناسب برای اکثر تبلت ها و یا برخی از تلفن های همراه با صفحه نمایش بزرگ و یا رایانه های کوچک مانند نوت بوک ها

♦ پوسته ای با عرض بیش از 900 PX ، این سایز برای مانیتورهای کامپیوترهای شخصی رومیزی طراحی می گردد.

لازم به ذکر است که هریک از این پوسته ها ، می بایست از متن و عناصر گرافیکی یکسانی برخوردار باشند . اما در عین حال باید به گونه ای طراحی شوند که بهترین نمایش را در همان دستگاه مورد نظر داشته باشند.

تیم متخصص طراحی سایت در کرج طراحان برتر ارائه دهنده کلیه خدمات تحت وب در کرج و تهران و همچنین انجام دهنده خدمات  سئو حرفه ای وب سایت کرج می باشد.

سایت ریسپانسیو بهتر است یا نسخه موبایل سایت:

همانطور که گفتیم طراحی سایت ریسپانسو در کرج از مزیتهای فراوانی برخوردار است که از همه آنها مهمتر راحتی کار با سایت از طریق دستگاههای مختلف با صفحه نمایش های مختلف مانند تبلت و موبایل توسط کاربر می باشد. اما مزیت مهم دیگری که طراحی سایت ریسپانسیو در کرج به همراه دارد این است که گوگل طراحی سایت را به صورت ریسپانسیو پیشنهاد می دهد.

سایت های ریسپانسیو دارای URL  و HTML یکسانی هستند و از این قابلیت برخوردار هستند که روی تمامی دستگاهها با صفحه نمایش در سایزهای مختلف به درستی نمایش داده شوند و کاربر بتواند به راحتی با سایت مذکور کار نماید.

این موضوع از آنجایی اهمیت دارد که گوگل راحت تر و بهینه تر می تواند سایت شما را نشانه گذاری نماید.

اما زمانی که برای سایت خود نسخه های موبایل فرندلی سایت را طراحی می کنیم URL و HTML سایت مخصوص موبایل با سایت طراحی شده برای سیستم های کامپیوتر متفاوت است. از اینرو گوگل برای نسخه های مختلف یک وب سایت می بایست چندین مرتبه سازمان دهی و نشانه گذاری اطلاعات را انجام دهد. که این امر بسیار تأثیر منفی و نامطلوبی در روند رتبه بندی سایت توسط موتورهای جستجو گوگل در پی دارد.

دلیل مهم دیگری که گوگل طراحی سایت ریسپانسیو را ترجیح داده و پیشنهاد می کند این است که تمامی محتویات سایت روی یک وب سایت و یک URL قرارداده می شوند و این موضوع باعث می گردد که کاربران نیز راحت تر با سایت ارتباط برقرار کنند و سایت مخاطبان بیشتری داشته باشد.

به عنوان مثال شرایطی را در نظر بگیرید که شما مطلبی را از طریق نسخه طراحی شده برای موبایل ( موبایل فرندلی ) در فیس بوک با دوست خود به اشتراک می گذارید. حال اگر دوست شما با کامپیوتر شخصی اش فیس بوکش را چک نماید ، مطلب به اشتراک گذاشته شده باه همان فرمت طراحی شده برای موبایل بارگذاری می گردد که این موضوع اصلاً مورد خوشایند دوست شما قرار نخواهد گرفت.

امروزه تجربه کاربری UX یک فاکتور بسیار مهم در رتبه بندی سایت شما در گوگل می باشد. به همین دلیل طراحی سایت ریسپانسیو در کرج به روی سئو تأثیر بسیار مثبت را به همراه دارد.


 

پر بازدید‌ترین مقالات سایت:

طراحی سایت کرج

طراحی سایت در کرج

قیمت طراحی سایت در کرج

کرج شرکت طراحی وب سایت

طراحی حرفه ای سایت در کرج

سئو حرفه ای وب سایت در کرج

شرکت های طراحی سایت در کرج

طراحی سایت اختصاصی در کرج

طراحی سایت ارزان در کرج

شرکت طراحی سایت در کرج

بهینه سازی سایت در کرج

طراحی وب سایت در کرج

کرج شرکت طراحی سایت

طراحی اپلیکیشن در کرج

سئو سایت در کرج

کرج طراحی سایت

سئو در کرج

 


کلمات کلیدی این مقاله / طراحی سایت ریسپانسیو در کرج / طراحی سایت ریسپانسیو / ریسپانسیو بودن سایت / ریسپانسیو موبایل / معنی ریسپانسیو بودن سایت / چک ریسپانسیو / سایز‌های ریسپانسیو / کد ریسپانسیو در html / چگونه یک سایت ریسپانسیو داشته یاشیم


هم اکنون سفارش دهید

مجموعه طراحان برتر ارائه دهنده خدمات تحت وب، طراحی اپلیکیشن، طراحی سایت، تبلیغات گوگل، سئو سایت، بهینه سازی سایت و تبلیغات اینترنتی با دو شعبه فعال در تهران و کرج آماده همکاری با شرکت‌ها و برند‌های معتبر می‌‌شد. برای تماس با مجموعه طراحان برتر به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

طراحی وب سایت درکرج
طراحی سایت اختصاصی در کرج
طراحی حرفه ای سایت در کرج
طراحی سایت ارزان در کرج

طراحی اپلیکیشن در کرج
طراحی اپلیکیشن فروشگاهی در کرج
طراحی اپلیکیشین حرفه ای در کرج
طراحی اپ اندروید

طراحی سایت و اپلیکیشن فروشگاهی
طراحی سایت آموزشگاه هنری
طراحی وب سایت دانشگاهی
آموزش سئو کرج

کلیه حقوق برای مجموعه طراحان برتر محفوظ است.

Call Now Buttonتماس و مشاوره فوری