طراحی سایت انتشارات

طراحی سایت انتشارات

ویژگی‌های مهم در طراحی سایت انتشارات

خرید سایت آماده انتشارات با امکانات کامل ، مناسب برای چاپخانه و انتشارات

معرفی کامل برای طراحی سایت انتشارات

۵/۵

لیست مطالب این مقاله:

 

طراحی سایت انتشارات راه ورود به دنیای کسب و کار آنلاین است. دنیای کتاب دنیای شلوغ و پرطرفداری است. اگرچه امروزه با گسترش نقش اینترنت در جوامع بشری، مردم بسیاری از اطلاعات خود را از این راه کسب کرده و بسیاری از مطالعات خود را بدین وسیله انجام می‌دهند. اما هنوز هم طرفداران کتاب‌ها و نشریات کاغذی زیاد هستند. افرادی که ترجیح می‌دهند لذت ورق زدن یک نوشته را از خود دریغ نکرده و به کمک قلم‌هایشان، زیر جملات ارزشمند و نکاتی که برایشان جالب آمده است، را خط بکشند.

 

طراحی سایت انتشارات

 

ناشرین هم به این مساله به خوبی واقفند. به همین جهت است که می‌بینیم هر روزه تعداد آن‌ها افزایش یافته و کتاب‌های زیادی را به دست چاپ می‌سپارند. در این شلوغی بازار انتشارات در ایران و سایر نقاط جهان، نیاز به فراهم آمدن بستری است که انتشارات بتوانند با آسودگی و سهولت، خدمات خود را به مردم معرفی کنند. وب‌سایت‌ها چنین بستری را برای این قشر فعال در جامعه فراهم آورده‌اند.

برای خرید اپلیکیشن آماده و یا وب سایت آماده به صفحه اصلی سایت  یا فروشگاه مراجعه کنید.

 

چرا طراحی سایت انتشارات؟

در جهانی که درصد زیادی از زمان مفید انسان‌ها در اینترنت می‌گذرد، بهترین روش برای معرفی و حتی ارائه خدمات از این طریق است. این مهم برای ناشرین که بازدهی کار آن‌ها به صورت مستقیم با مخاطب در ارتباط بوده، و از طرفی هم رقابت در این صنف بسیار شدید است، بیشتر به چشم می‌آید.

ناشران می‌توانند با طراحی سایت انتشارات هم به معرفی خدمات و محصولات خود پرداخته و هم برخی از محصولاتشان را به صورت کتب الکترونیکی در اختیار عموم قرار دهند. توسل به این بستر باعث رونق گرفتن هر چه بیشتر کار ایشان و افزایش تعداد مشتریانشان می‌شود.

بخش‌های مختلف یک سایت انتشارات

همچون سایر وب‌سایت‌ها، سایت مربوط به ناشرین نیز باید دارای بخش‌های منحصر به فردی بوده که حضور هر یک از آن‌ها در هر چه بهتر شدن وب‌سایت از دید مخاطب بسیار موثر است. در زیر به ذکر برخی از مهم ترین بخش‌های یک طراحی سایت انتشارات می‌پردازیم.

۱- قسمت تماس با ما

۲- بخش عضویت کاربران

۳- صفحه فروش اینترنتی و آنلاین کتب

۴- صفحه مربوط به اخبار و مقالات دنیای کتاب

۵- دسته بندی کتب

۶- جستجوی پیشرفته و ساده

۷- صفحه زندگینامه نویسندگان مطرح ایرانی و خارجی

۸- صفحه پرفروش ترین کتاب‌ها

۹- صفحه کتاب‌های نایاب

۱۰- صفحه کتاب‌های در دست چاپ

۱۱- بخش نظرات

۱۲- فرم تماس با ما

۱۳- امکان فروش فیزیکی کتاب

۱۴- درج اطلاعات کامل تماس

۱۵- صفحه خلاصه کتاب‌ها

و …

طراحی سایت انتشارات

 

ویژگی‌های مهم سایت انتشارات

از آنجایی که درصد بالایی از مشتریان انتشارات، از طریق وب‌سایت با این مشاغل در ارتباط بوده و به خرید محصولاتشان می‌پردازند، طراحی سایت انتشارات باید دارای یک سری ویژگی‌های خاصی باشد تا مخاطب پس از رجوع به آن، جذب ناشر و محصولاتش شده و به یکی از مشتریان آن تبدیل شود.

همانند سایت دیگر مشاغل، در طراحی سایت انتشارات نیز باید به یک سری نکات توجه نشان داد. به این موارد در زیر اشاره می‌کنیم. در صورتی که به هنگام ساخت وب‌سایت، این نکات را مد نظر قرار دهید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مخاطب پس از رجوع به وب‌سایت انتشارات شما نه تنها دلزده نشده بلکه از تجربه حضور در این مکان لذت خواهد برد و شما را به عنوان موسسه ای که تمایل به خرید از آن دارد، انتخاب خواهد کرد.

۱- طراحی واکنش گرا در طراحی سایت انتشارات

می دانیم که درصد بالایی از استفاده کنندگان از اینترنت، گوشی‌های تلفن همراه را برای بهره برداری از خدمات موجود در این فضا استفاده می‌کنند. بسیار مهم است که به هنگام طراحی سایت خدماتی به ویژه طراحی سایت انتشارات، آن را به گونه ای ایجاد کنید که در صفحه‌های نمایش با هر اندازه ای، به خوبی نشان داده شود و به عبارتی خود را با انواع صفحات نمایش وفق دهد. به این ویژگی، طراحی واکنش گرا یا ریسپانسیو (Responsive) می‌گویند. رعایت این نکته نه تنها در طراحی سایت انتشارات بلکه در تمامی دیگر وب‌سایت‌های مرتبط با مشاغل مختلف، الزامی است.

۲- سرعت لود شدن بالا در طراحی سایت انتشارات

از آنجایی که به دلیل نوع کار ناشرین، نیاز به استفاده از تصاویر گوناگون در وب‌سایت برای معرفی کتاب‌ها الزامی و اجتناب ناپذیر است؛ باید به این نکته توجه نشان دهید که استفاده از این تصاویر و یا حتی گاهی اوقات ویدیوها، باعث نشود که سرعت لود شدن وب‌سایت پایین بیاید.

صفحه اصلی سایت همانند نام آن است. اگر بارگذاری یک صفحه وب‌سایت به خصوص صفحه اصلی آن بیش از سه یا چهار ثانیه به طول بیانجامد، مخاطب سایت را ترک کرده و به وب‌سایت دیگری رجوع خواهد کرد. برای اینکه از چنین رویدادی جلوگیری کنید، بهترین کار این است که طراحی سایت انتشارات را به صورتی انجام دهید که ابتدا متن‌ها بارگذاری شده و سپس تصاویر و ویدیو‌ها لود شوند. این کار باعث افزایش چشمگیر سرعت سایت خواهد شد.

۳- امکان خرید اینترنتی در طراحی سایت انتشارات

با توجه به بستری که فضای عظیم اینترنت برای مردم فراهم کرده، بسیاری از خریدها با استفاده از این تکنولوژی انجام می‌شود. این مساله در ارتباط با خریداری کتاب نیز صدق می‌کند. حتما به هنگام طراحی سایت انتشارات، بخشی را برای خرید کتاب به صورت اینترنتی برای مخاطب در نظر بگیرید. فراموش نکنید که این بخش باید به درگاه‌های خرید کاملا ایمن متصل شود تا خریدار با اطمینان کامل نسبت به وب‌سایت شما، از آن خرید کند. همچنین امکان این را فراهم کنید که پس از خرید، برای ایشان ایمیل حاوی کد پیگیری ارسال شود.

۴- رعایت اصول بهینه سازی در طراحی سایت انتشارات

از همان ابتدا طراحی سایت انتشارات را به صورتی انجام دهید که اصول بهینه سازی و سئو در آن به خوبی رعایت شده باشد؛ همچنین این مساله را در ادامه مدیریت وب‌سایت خود مد نظر قرار دهید. رعایت اصول بهینه سازی باعث می‌شود که رتبه سایت شما در موتور‌های جستجو افزایش یابد که این خود منجر به این می‌گردد که وب‌سایت انتشاراتتان به عنوان نتایج اول در گوگل و سایر موتورهای جستجو، به نمایش در بیاید.

۵- گرافیک و چیدمان مناسب در طراحی سایت انتشارات

نخستین چیزی که مخاطب پس از حضور در وب‌سایت شما با آن سر و کار دارد، ظاهر سایت است. به گرافیک سایت انتشارات بسیار اهمیت دهید. همچنین چیدمان بخش‌های مختلف را به صورتی در نظر بگیرید که دسترسی به هرکدام از این بخش‌ها برای مخاطب به سادگی امکان پذیر باشد. به هیچ عنوان نباید مخاطب از گشت و گذار در وب‌سایت برای یافتن بخش مورد نظر خود، دچار سردرگمی شود. این گزینه را به شرکت متخصص طراحی سات در کرج بسپارید.

طراحی سایت انتشارات


ضمیمه شماره یک

فروش مستقیم کتاب و مجلات در سایت انتشارات

یکی از ویژگی‌های سایت انتشارات امکان فروش کتاب و مجلات به صورت انلاین است. هر آنشاراتی علاوه بر کتب‌ و  مجله‌های خود معمولا کتاب‌ها و مجلات دیگر همکاران خود را نیز در دسترس دارد. ایجاد قروشگاه در سایت انتشارات می‌تواند شرایط درآمدزایی را برای انتشارات فراهم کند. علاوه بر آن امکان دسترسی مشتقیم برای خرید کتاب فراهم می‌شود. متقاضیان می‌توانند به صورت مشتقیم و بدون واسطه از انتشارات خرید نمایند.

ایجاد بخش‌های خلاقانه در سایت انتشارات 

سایت انتشارات هویت یک انتشارات را تحکیم می‌بخشد. اما خارج از این موضوع سایت انتشارات می‌تواند ویژگی‌های دیگری نیز داشته باشد. از جمله این موارد ایجاد بخش‌های خلاقانه در سایت است. این موارد می‌تواندشامل موارد بسیاری باشد که در این بخش به تعدادی از آنها خواهیم پرداخت.

بخش معرفی کتاب

انتشارات محلی برای نشر فرهنگ است. معمولا هر انتشارات تمایل دارد تا قدمی در اشاعه فرهنگ نیز داشته باشد. از همین جهت است که بخشی در سایت انتشاران می‌تواند به معرفی کتاب و آثار فرهنگی تخصیص یابد. بخش معرفی کتاب علاوه بر معرفی آثار کمک می‌کند تا انتشارات نیز در بین مخاطبان شناخته شده تر شود.

تالار گفتگوی کاربران

ایجاد تالار گفتمان نیز از بخش‌هایی است که امکان ایجاد در سایت انتشارات را دارد. در طراحی سایت انتشارات می‌توانید این بخش را نیز اضافه نمایید. مخاطبان و خریدارات کتاب‌ها می‌توانند به تالار گفتگو مراجعه و در مورد کتاب و مطالب آن باهم گفتگو کنند. همچنین امکان مطرح کردن سوال و پاسخ گویی انتشارات در هر موضوعی وجود دارد. تالار گفتگو یکی از بخش‌های خلاقانه در طراحی سایت انتشارات است.

ایجاد بخش مسابقات کتاب خوانی

ایجاد مسابقه به صورت آنلاین جذابیت و هیجان کتاب خوانی را افزایش می‌دهد. این مسابقات با توجه به قابلت‌های سایت می‌توانند به صورت آنلاین برگزار شوند. همچنین جوایز این مسابقات می‌تواند کتاب‌های آنلاینی باشد که از طریق سایت در اختیار برندگان قرار بگیرد.

بخش ارسال کتاب جهت نشر

بخش ارسال کتب در طراحی سایت انتشارات می‌تواند به صورت یک اتوماسیون افزوده شود. کاربران متقاضی چاپ وارد این بخش شده و کتب و نوشته‌های خود را ارسال می‌کنند. همچنین در صورت توافق برای چاپ مسئول انتارات جواب مثبت یا منفی خود را از طریق سایت به متقاضی اعلام می‌کند.

 

لینک های مرتبط با این موضوع: