طراحی سایت انجمن

طراحی سایت انجمن یا forum به منظور تبادل نظر بین افراد مختلف انجام می پذیرد. در واقع انجمن جایی است که کاربران در مورد موضوعات مختلف از طریق گذاشتن پست یا پاسخ به پست های دیگران بایکدیگر تبادل نظر می کنند. معمولاً پلت فرم های گوناگونی برای طراحی سایت انجمن استفاده می گردد مانند MyBB ، vBulletin و ..

برای خرید اپلیکیشن آماده و یا وب سایت آماده به صفحه اصلی سایت  یا فروشگاه مراجعه کنید.

خرید اپلیکیشن آماده

مزایای سایت انجمن

طراحی سایت انجمن

 

♦ راهی برای تبادل نظر کاربران سایت با یکدیگر

♦ آسان ترین و سریع ترین راه برای پاسخگویی به سئوالات متعدد کاربران در یک زمان

♦ ایجاد حس اتحاد و همکاری بین کاربران سایت

♦ امکان جذب مخاطب و کاربران جدید به سایت

♦ بهبود سئو سایت

جالب است در مورد طراحی سایت انجمن بدانید که اگر سایت شما مورد استقبال مخاطبان و کاربران قرار بگیرد و مطالبی را که در سایت قرار میدهید جالب و دست اول باشند ، ترافیک سایت انجمن شما به احتمال خیلی زیاد افزایش پیدا خواهد کرد که این امر باعث بهبود عالی سایت شما می گردد و باعث می گردد کاربران بیشتری به سایت شما مراجعه نمایند.

ویژگیهای سایت انجمن

ویژگیهای سایت انجمن

توصیه تیم متخصص درمورد طراحی سایت انجمن و برای اینکه یک سایت موفق داشته باشیم باید از یکسری قوانین تبعیت کنیم تا بتوانیم کاربران زیادی را به سایت خود جذب نماییم که این ویژگیها عبارتند از :

♦ مشخص نمودن موضوع اصلی

موضوع اصلی باید مرتبط با انجمن باشد . برای در نظر گرفتن موضوع اصلی شما قبلش باید حتماً برای خودتان این موضوع را مشخص نمایید که مایل هستید مخاطبان شما چه کسانی باشند و مایل هستید تبادل نظرات حول محور چه موضوعی صورت پذیرد.

♦ قرار ندادن موضوعات تکراری

ایجاد موضوعات مختلف و مرتبط با موضوع اصلی برای بسط نظرات بسیار ایده خوبی می باشد ولی باید مراقب بود که بیش اندازه موضوعات را شاخه بندی و گسترش ندهید. اگر تعداد موضوعات زیاد با زیر شاخه های متعدد باشند کاربران تازه وارد ممکن است بین موضوعات سردر گم شده و در نهایت نتوانند آن چیزی را که دنبالش هستند را در سایت شما پیدا کنند و این امر نهایتا منجر به خروج آنها از سایت شما شود.به عقیده تیم متخصص مشکل دیگری که برای تعدد بسیار موضوعات می توان با آن روبه رو شد این است که امکان دارد با وجود موضوعات خیلی زیاد برخی از آنها خالی بمانند یا نظرات کمی در زیر آن نوشته شود .

بنابراین بهتر است تعداد موضوعات و زیرشاخه ها به تعداد مناسب و محدود در نظر گرفته شود تا کاربران بتوانند برای تمامی موضوعات برای تبادل نظرات شرکت کرده و بین موضوعات زیاد و مشابه سردرگم نشوند.

♦ طراحی ظاهر زیبا برای سایت

برخی تصور می کنند که ظاهر سایتهای انجمن مهم نیست و مهم مطالبی است که در آن گذاشته می شود ولی باید بگوییم این یک اشتباه است . مهم است که ظاهر سایت زیبا و شکیل باشد و در عین حال کار با آن آسان باشد . مسلماً کاربران به سایتهای انجمنی با ظاهر زیباتر بیشتر جذب خواهند شد.

♦ نگه داشتن کاربران در انجمن

از بزرگترین چالش های مدیران سایت های انجمنی ، نگه داشتن و حفظ کاربران در انجمن و تشویق آنها به فعالیت است. از راههایی که می توان کاربران را فعال نگه داشت ارسال ایمیل به آنها در زمان به روزرسانی انجمن و ایجاد موضوعات جدید می باشد.

♦ فعال بودن همیشه ادمین

شما می بایست به عنوان یک ادمین ، همیشه فعال باشید و به بحث ها و موضوعات انجمن نظارت کافی داشته باشید و در صورت لزوم حتما در بحث مشارکت داشته باشید. خوب است علاوه بر نظارت ، سعی نمایید به سئوالات پاسخ دهید و با ایجاد موضوعات جدید و از طریق نظرسنجی از کاربران، آنها را تشویق به مشارکت در بحث و بیان نظراتشان نمایید.

♦ تبلیغ انجمن به صورت مرتب

همواره سعی بر این داشته باشد که سایت انجمن خود را در پلت فرم های دیگر و شبکه های اجتماعی تبلیغ نمایید. می توانید برای تبلیغ بهتر برخی از مطالب انجمن را در شبکه های اجتماعی قرار دهید و افراد را تشویق نمایید از سایت انجمن شما دیدن نمایند و یا خوب است با همکاری ادمین های انجمن های دیگر به صورت متقابل سایت انجمن های یکدیگر را تبلیغ نمایید.

♦ به روز بودن

به عنوان ادمین ، خوب است که همواره دانش و اطلاعات خود را بالا برده و از آخرین اخبار و رویدادها و تکنولوژی های مرتبط با موضوع انجمن مطلع گردید تا بتوانید به خوبی انجمن خود را مدیریت نمایید و موضوعات و بحث های کارآمد را در انجمن خود ایجاد کنید و منبع معتبری برای کاربران خود و علاقه مندان به زمینه کاریتان باشید.


لینک ها و مطالب مرتبط با این موضوع را دنبال کنید:


کلمات کلیدی مرتبط با این موضوع:

 • نشانی وب سایت انجمن وب چیست
 • انجمن طراحان وب سایت ایران
 • ساخت سایت فروم
 • سایت های معروف طراحی
 • معرفی سایت dribbble
 • طراحی سایت تالار گفتگو
 • طراحی سایت انجمن رایگان
 • طراحی سایت گفتگوی انلاین
 • طراحی سایت حرفه ای
 • طراحی سایت ارزان
 • طراحی سایت شبکه اجتماعی
به بالای صفحه بردن