طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

همه چیز در مورد سایت بازاریابی شبکه ای

بررسی ویژگی‌های سایت بازاریابی شبکه ای

پلن و قیمت طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

۵/۵

لیست مطالب این مقاله:

 

طراحی سایت بازاریابی شبکه ای یا به اصطلاح نتورک مارکتینگ یا بازاریابی چند سطحی ، به نوعی روش فروش گفته می شود که در آن شرکت ها و تولیدکنندگان کالا، محصولات خود را بدون واسطه به فروش می رسانند. اما اهمیت بازاریابی شبکه ای زمانی است که مشتریان می توانند در صورت تمایل پس از خرید محصولات آنها را بازاریابی کنند و سود آن را دریافت نمایند.

 

 

درآمد و سود سایت ازاریابی شبکه ای

 • درآمد و سود حاصل از بازاریابی شبکه ای هم در ازای فروش مستقیم کالا و هم در ازای فروش از طریق زیر مجموعه به دست می آید.
 • مهمترین مسئله ای که در مورد بازاریابی شبکه ای مطرح است حذف واسطه بوده و مشتری از قیمت تمام شده محصولی یا کالایی که خریداری کرده است رضایت دارد. بازاریابی شبکه ای به طرق مختلف صورت می پذیرد بازاریابی به صورت کلامی و بازاریابی به صورت چهره به چهره و  ….
 • کشورهای که در بخش بازاریابی شبکه ای سرآمد دیگر کشورها هستند عبارتند از آلمان، ایتالیا ، ژاپن ، چین ، آمریکای شمالی.

طراحی سایت بازاریابی شبکه ای برای تولید کنندگان محصولات و کالاهای مختلف می تواند بهترین شیوه بازاریابی باشد. خریدار کالاها و محصولات می توانند از طریق سایت انتخاب بهتری برای خرید کالای مورد نظر خود داشته باشند و همچنین می توانند با معرفی محصولات سودی را نیز نصیب خود کنند.

 

تفاوت شرکت های هرمی با شرکت های بازاریابی شبکه ای

شرکت هرمی به شرکتی گفته می شود که به اعضای خود بابت عضو نمودن افراد جدید حق کمیسیون پرداخت می کنند. هیچ کالا یا محصولی توسط شرکت های هرمی به فروش نمی رسد و روش کار آنها بدین منوال است که پولهای مشتریان را در یک جا جمع می کنند و عملاً با پول انباشته شده کاری انجام نمی دهند. اما روش کار بازاریابی شبکه ای کاملاً متفاوت از شرکت های هرمی است. هر فردی می تواند بدون هزینه به عضویت در آید و کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کند و جذب زیر مجموعه نیز رایگان صورت می پذیرد تا مصرف کننده نهایی بتواند کالای مورد نیاز خود را با قیمت مناسب و مستقیماً از تولید کننده خریداری نماید.

 

طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

 

امکانات  وب سایت بازاریابی شبکه ای

امکاناتی که طراحان برای طراحی وب سایت بازاریابی شبکه ای باید مد نظر داشته باشند عبارتند از:

 • خرید توسط هر فرد و تخصیص پورسانت مشخص به فرد معرفی کننده
 • اعلام وضعیت بازاریابان ( فعال ، معلق یا حذف شده )
 • قابلیت گزارش سفارشات زیرمجموعه ها
 • قابلیت گزارش پورسانت زیرمجموعه ها
 • گزارش خریدهای شخصی
 • قابلیت نشان دادن ساختار درختی زیرمجموعه ها
 • قابلیت نشان دادن صورت وضعیت مالی ماهیانه
 • مشخص نمودن میزان سقف خرید ماهیانه

 

طراحی پلن در بازاریابی شبکه‌ای

طراحی پلن در سایت‌های بازاریابی شبکه‌ای و یا سیستم های بازاریابی شبکه‌ای به مفهوم ایجاد سطح بندی و تغییر تنظیمات آن است. در طراحی پلن امکان آن وجود دارد که تعداد پلن‌ها تعیین گردد. به عنوان مثال طراحی در ۲ سطح و یا ۵ سطح ایجاد می‌گردد. همچنین امکان تعیین درصد سود می‌تواند برای هر سطح متفاوت باشد. به عنوان مثال تعیین میشود که فروشنده سطح یک ۵ درصد و فروشنده سطح دو ۴ درصد سود داشته باشد.

طراحی پلن می‌تواند به دو صورت تعیین شود. در  شکل اول تعیین کننده سطح برنامه نویس است. برنامه نویس طبق مواردی که برای او تعریف شده سیستم را به صورت پیشفرض طراحی میکند. این طراحی قابل تعییر نیست و به صورت ثابت تعیین می‌گردد. در شکل دوم تعیین سطح در اختیار مدیر سایت است. در این شکل امکان تغییر سطح بندی و تنظیمات آن وجود دارد.

 

طراحی سیستم بازاریابی محصولات

سیستم های بازاریابی شبکه‌ای به نوعی به افراد تازه وارد پرداخت کمتر و به افراد با سابقه بیشتر پرداخت بیشتری دارد. این نوع از سیستم ها وقتی در سطح‌های بیشتری طراحی می‌شوند این تفاوت پرداخت را نیز افزتیش می‌دهند. برای رفع این مشکل می‌توان از سیستم بازاریابی محصولات استفاده کرد.

طراحی سیستم بازاریابی محصولات بدون سطح بندی ایجاد می‌شود. در این سیستم افراد برای فروش محصول مبلغی را به عنوان پورسانت دریافت می‌کنند. این سیستم برای بازاریابان قابل فهم و در عین حال سیستمی بسیار موفق تر در بخش فروش است. در این سیستم بازاریاب تمام مبلغ دستمزد را دریافت می‌کند. معمولا اجناس با قیمت واقعی به فروش می‌رسند. درصد پرداخت پورسانت به مدیران نیز به صورت جداگانه و مستقیما از ارائه دهندگان محصولات دریافت می‌شود.

 

نرم افزار مدیریت فروش

نرم افزارهای مدیریت فروش یک سیستم آنلان و یا آفلاین را ارائه می‌دهند. این سیستم ها نیز امکان ارائه بازاریابی شبکه‌ای را دارند. اما موارد فروش و ورود اطلاعات فروش در این سیستم‌ها به صورت دستی انجام می‌شود. در این سیستم ها به دلیل بالابردن امنیت اطلاعات فروش به صورت آنلاین در دسترس نمی‌باشد. اما بعد از ثبت اطلاعات فروش امکان تعیین سود برای هر بازاریاب تعیین و مشخص خواهد شد.

 

سایت وردپرس بازاریابی شبکه‌ای

وردپرس به عنوان معروفترین سی ام اس جهان سیستمی را تحت عنوان بازاریابی شبکه‌ای ارانه کرده است. این سیستم از نظر تنظیمات برای کاربران عادی کمی سخت به نظر می‌رسد. اما سیستم بسیار کارآمدی برای راه اندازی فروش به صورت شبکه‌ای است. در این سیستم امکان سطح بندی وجود دارد. این سطح بندی نامحدود نیست اما نیاز سیستم را به صورت کامل برطرف می‌کند. با این سیستم شبکه بازاریابی بسیار گسترده‌ای آماده می‌شود تا در خدمت بخش فروش هر شرکتی قرار بگیرد. تنظیمات و راه اندازی این سیستم نیاز به دانش فنی مناسبی دارد. همچنین ست کردن این سیستم با دیگر سیستم های فروش در وردپرس امکان پذیر است تا سیستمی کامل و جامع ایجاد گردد.

 


مطالب مفید دیگر


 • کلمات کلیدی مربوط به این مقاله
 • بازاریابی شبکه ای
 • سایت بازاریابی شبکه ای
 • اپلیکیشن بازاریابی
 • بازاریابی چند سطحی
 • خرید سایت آماده
 • خرید اپلیکیشن آماده