طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی

همه چیز در مورد سایت دانشگاهی

بررسی ویژگی‌های سایت دانشگاهی

پلن و قیمت سایت دانشگاهی

۵/۵

لیست مطالب این مقاله:

طراحی سایت دانشگاهی و یا وب سایت دانشگاهی بیانگر هویت ، اعتبار و فرهنگ یک دانشگاه است.امروزه نیاز هر دانشگاه به وب‌سایت رسمی خود کاملاً مشهود است. زیرا بیشتر اوقات کسب اطلاعات در مورد دانشگاه ها و بخشهای مختلف آن ، قوانین و مقررات ، کیفیت تدریس ، اعضای هیأت علمی و سایر اطلاعات مورد نیاز دانشجویان و دواطلبین تحصیل در دانشگاه به صورت حضوری امکان پذیر نمی باشد.

 

برای خرید اپلیکیشن آماده و یا سایت آماده به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

خرید اپلیکیشن آماده

 

نقش طراحی سایت دانشگاهی

یک وب سایت دانشگاهی می تواند نقش بسیار مهمی در انتخاب مسیر و آینده یک داوطلب تحصیل در دانشگاه یا  دانشجوی آینده ایفا کند. بسیاری از داوطلبین تحصیلات دانشگاه ، تصمیمات خود را در جهت انتخاب رشته و انتخاب دانشگاه مورد نظر ، بر اساس تحقیقات و بررسیها از طریق همین وب سایت دانشگاهی اتخاذ خواهند کرد.

به همین خاطر طراحی وب سایت دانشگاهی در زمینه رفع نیاز و پاسخ به پرسشهای اعضای هیأت علمی و دانشجویان و همچنین صرفه جویی در وقت کاربران از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بنابراین می‌بایست در طراحی وب سایت دانشگاهی  تمامی شاخص های استاندارد ، افزایش ظرفیت محتوایی ، قابلیت جستجو و دیگر قابلیتهای  یک وب سایت خوب وکاربردی دانشگاهی لحاظ گردد .

 

طراحی سایت دانشگاهی

 

ویژگیهای وب سایت دانشگاهی

یک وب سایت دانشگاهی خوب علاوه بر طراحی بر اساس استاندارها و داشتن پایگاه داده قدرتمند جهت افزایش ظرفیت محتوایی می بایست از  ویژگی ها و قابلیتهایی برخوردار باشد .که در ادامه به این ویژگیها خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

 

قابلیت جستجو در سات دانشگاه

 یکی از امکانات ضروری در سایت دانشگاهی ، قابلیت جستجو است تا به کاربرکه اکثریت دانشجویان هستند ، این امکان را بدهد در سریعترین زمان ممکن به اطلاعات مورد نیاز خود مانند اطلاعات درمورد درس و دانشکده و غیره دسترسی پیدا نمایند.

قابلیت جستجو در سات دانشگاه

 

قابلیت نمایش سمینارها به صورت آنلاین

در زمان برگزاری سمینارها و همایش ها بسیاری از دانشجویان به دلیل نداشتن وقت کافی و یا حضور نداشتن در دانشگاه نمی توانند در سمینارها بصورت حضوری شرکت کنند. قابلیت پخش سمینارها با تمامی جزئیات به صورت آنلاین این امکان را برای آنها ایجاد می کند تا آنها بتوانند به صورت آنلاین در هر کجا که هستند آن را مشاهده نمایند. حتی می توان پس از اتمام سمینار ویدئوهای مربوطه را در سایت قرار داد تا اگر کسی موفق به مشاهده مستقیم تصاویر نشده است بعدها سر فرصت آن ویدئوها را تماشا کند.

قابلیت نمایش سمینارها به صورت آنلاین

شبکه های اجتماعی در طراحی سایت دانشگاهی

 امروزه نقش شبکه های اجتماعی جهت اطلاع رسانی رویداها و اتفاقات خاص بسیار پر رنگ می باشد. یکی از مزایای مهمی که یک وب سایت دانشگاهی می بایست داشته باشد ، لینک شبکه های اجتماعی است. شبکه های اجتماعی جهت اطلاع رسانی و برقراری ارتباط مستقیم دانشگاه با دانشجویان ، استاتید و والدین دانشجویان می باشد. ولی باید به این امر توجه داشته باشیم که اطلاعات در شبکه های اجتماعی و وب سایت باید به صورت مشترک و هماهنگ منتشر گردد تا اگر کاربری به یکی از این دو دسترسی نداشته باشد ، اطلاعاتی را از دست ندهد.

شبکه های اجتماعی در طراحی سایت دانشگاهی

سیستم مدیریت محتوا با کاربری آسان

برای وب سایت های دانشگاهی می بایست از یک سیستم مدیریتی خوب و کارآمد استفاده که کرد که  استفاده از آن نیز راحت و ساده باشد. تا مسئول محتوا گذاری بتواند با داشتن دسترسی کامل به تمام بخشهای سایت ، مطالب مربوط به هر بخش مانند اخبار ، رویدادها ، دروس ، وبلاگ ، اساتید و …  را در سریعترین زمان ممکن در سایت بارگذاری و بروز رسانی کند.

 

بخش اعلانات در طراحی سایت دانشگاهی

   این بخش اطلاعیه ها ، اطلاعات مربوط به رویداها و رخدادهای ویژه دانشگاه را به اطلاع کاربران (دانشجویان و اساتید) می رساند . مواردی مانند اعلام کنسل شدن یک کلاس و یا تاریخ برگزاری یک همایش .

 

اخبار دانشگاه و مدیریت در سایت دانشگاه

در این بخش کاربران می توانند از جدیدترین اخبار ، قوانین تازه و تمامی وقایع پیرامون دانشگاه باخبر شوند.

 

قوانین و آئین نامه ها در وب سایت دانشگاهی

 در این بخش تمامی قوانین و آئین نامه های مربوط به دانشجویان و اساتید ارائه می گردد. خیلی خوب است که امکان دانلود آئین نامه ها را به صورت فایل pdf در اختیار مخاطبین قرار دهیم.

 

بخش فرهنگی و تربیتی

در این بخش تمامی امور مربوط به فعالیتها و سیاستهای فرهنگی ، برگزاری جلسات و نشست های فرهنگی در دانشگاه قرار داده می شود.

 

سیستم ثبت مشخصات دانشجویان و اساتید

این بخش یکی از ملزومات  مهم وبسایت دانشگاهی می باشد. دو بخش برای ثبت نام باید طراحی و درنظر گرفته شود. ثبت نام برای دانشجویان و ثبت نام مخصوص اساتید.

پس  از ثبت نام هر فرد می تواند پنل اکانت مخصوص خود را داشته باشد ، دانشجویان می توانند از طریق اکانت خود همیشه به اطلاعات شخصی  و اطلاعات مربوط به دروس خود مانند تعداد درسهای گذرانده و تعداد واحدهای باقی مانده ، نمرات دروس ، معدل هر ترم و … دسترسی داشته باشد. اساتید نیز می توانند از طریق اکانت مخصوص خود به اطلاعات مربوط به کلاس های مورد تدریس و زمان برگزاری آنها ، نوع همکاری و اطلاعات مربوط به پرسنلی خود داشته باشند.

 

بخش مطالب و مقالات برگزیده دانشجویان

بخش مطالب و مقالات برگزیده دانشجویان یکی از مهمترین بخشهای وب سایت دانشگاهی می باشد. با قراردادن مطالب مهم و مقالات برگزیده دانشجویان ، هم دانشجویان ورودیهای جدیدتر می توانند از مطالب آنها استفاده کنند و هم یک انگیزه و دلگرمی برای دانشجویانی است که این مطالب را ارائه داده اند.زیرا در میابند که زحمات و استعدادهای آنها موردتوجه قرار گرفته است و انگیزه ای می شود تا به سمت موفقیت و پیشرفت بیشتر تلاش کنند. و هم بین دانشگاههای سراسر ایران رقابت ایجاد می گردد زیرا این می تواند مشخص نماید پیشرفت و سطح علمی برای کدام دانشگاه در رشته های مختلف بیشتر بوده است.

 

کتابخانه جهت ارائه مطالب و جزوات درسی و یا پایان نامه های دانشجویان به صورت فایل pdf

این بخش برای دانشجویان بسیار هائز اهمیت می باشد. زیرا برای تهیه جزوات مورد نیاز خود دیگر دچار دردسر و مشکلات همیشگی  و شب امتحانی نخواهند بود. برای این منظور، استاد درس مربوطه فایل جزوه موردنظر خود را به مسئول محتوا گذاری وب سایت تحویل می دهد . و مسئول محتوا گذاری فایل را برای دانلو در سایت قرار میدهد در نهایت دانشجویان به راحتی با دانلود فایل ، جزوه خود را تهیه می کنند.

 

سیستم انتخاب واحد در طراحی سایت دانشگاهی

امروزه دیگر تمامی دانشگاههای کشور جهت ثبت نام ترم جدید و انتخاب واحدها از طریق وبسایت اقدام می کنند. بنابراین بخش انتخاب واحد باید به گونه ای طراحی گردد با ورود بیشمار دانشجویان در یک زمان دچار اختلال نگردد و همینطور روند انتخاب واحد باید ساده و امکان دسترسی به دروس و زمان کلاسها و اساتید دروس مربوطه راحت و سریع باشد.

طراحی سایت دانشگاهی


مطالب مرتبط با این موضوع:

کلمات کلیدی مرتبط با این موضوع
 • طراحی پرتال دانشگاهی
 • طراحی اپلیکیشن آموزشی
 • طراحی اپلیکیشن دانشگاهی
 • سایت های دانشگاهی و ویژگی های آن
 • نمونه طراحی سایت دانشگاه
 • سامانه طراحی سایت
 • بهترین سایت دانشگاهی
 • پروژه طراحی سایت
 • وب سایت دانشگاهی
 • دانلود پروژه طراحی سایت
 • نرم افزار دانشگاهی
 • انجام طراحی سایت