طراحی سایت مدارس

طراحی سایت مدرسه

همه چیز در مورد سایت مدرسه

بررسی ویژگی‌های سایت مدارس با امکان خرید سایت آماده

پلن و قیمت سایت مدارس

۵/۵

لیست مطالب این مقاله:

اگر مدیر مدسه ای هستید و هنوز سایت مربوط به مدرسه ی خود را ایجاد نکرده اید می توانید با نکاتی که در زیر گفته می شود طراحی سایت مدارس را برای خود راه اندازی کنید . جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه سایت مدارس می توانید از مشاوره متخصصان نیز بهره مند گردید.

 • جالب است بدانید مدارس توانسته اند به خوبی از فضاهای اینترنی استفاده کنند .
 • بخشنامه ها ، نمرات سال تحصیلی و کارنامه از طریق سایت ها ارائه می شود .

 

برای خرید اپلیکیشن آماده و یا وب سایت آماده به صفحه اصلی سایت  یا فروشگاه مراجعه کنید.

 

تعریف سایت مدرسه

اگر بخواهید طراحی سایت مدارس را شروع کنید  باید تعریفی از سایت و طراحی سایت داشته باشید :

در زیر تعریف ساده ای از سایت را ارائه می دهیم،

سایت عبارت است از تعدادی صفحه طراحی شده و قابل ترجمه برای مرورگرها است که ما با استفاده از اینترنت و مرورگر می توانیم به اطلاعات آن صفحه دست یابیم .

 

موارد در طراحی سایت مدارس

در طراحی سایت موارد زیادی قابل توجه است .

یکی از آن موارد محتوایی است که سایت در اختیار کاربرانش قرار می دهد . اگر سایت شما طراحی گرافیکی زیبایی داشته باشد ولی محتوای هدفمندی را شامل نباشد نمی توانیم بگوییم طراحی سایت به درستی انجام شده است . طراحی سایت شامل طراحی گرافیکی و تولید محتوای منظم و مرتبط است .

 

طراحی سایت مدارس

 

محتوای هدفند

سایت شما باید دارای محتوایی با بیان ساده و قابل فهم باشد . اگر مطالبی با بیان سخت را در سایت خود قرار دهید کاربر از خواندن آن مطالب خسته می شود در حالی که کاربردی برایش نداشته است .

رعایت کردن موارد نگارشی در تولید محتوای سایت بسیار تاثیر گذار است . رعایت کردن قالب بندی محتوا ، نوشتن مقدمه ی کلی ، مشخص کردن هدف از جمله مواردی است که باید در محتوای سایت رعایت شود .

 

طراحی گرافیکی

طراحی گرافیکی توسط متخصصان باید متناسب با موضوع صورت پذیرد و اگر مرتبط با موضوع سایت نباشد نمی توان گفت این سایت دارای طراحی مناسبی است .

یکی دیگر از مواردی که در طراحی سایت اهمیت زیادی دارد و همیشه متخصصان بر آن تأکید بسیار دارند، سئوی مناسب آن است . سئو برای بهتر نشان دادن سایت در مرورگر به کار می رود .

اگر می خواهید هنگام سرچ در مرورگر سایت شما جز اولین پیشنهاد های مرورگر قرار بگیرد  باید سئو کار حرفه ای را برای سایت مدرسه خود انتخاب کنید .

 

نکاتی در رابطه با طراحی سایت مدارس

اکنون می خواهیم به طراحی سایت مدارس بپردازیم و بدانیم که در نوع از طراحی باید چه نکاتی را انجام دهیم ؟

علاوه بر آن که موارد گفته شده در بالا را باید در طراحی سایت رعایت کرد ، موارد دیگری نیز وجود دارد که می تواند به سایت شما زیبایی لازم و کاربردی بودن آن را بسنجد .

 

طراحی سایت مدارس

 • قسمتی که در طراحی سایت مدارس باید مورد توجه قرار بگیرد و بسیار اهمیت دارد قسمت ارتباط با والدین است . والدین می توانند با وارد شدن به این قسمت و وارد کردن نام خود نظر خود را در مورد چگونگی کار مدرسه ، معلمان و موارد دیگر موجود در مدرسه به راحتی بیان کنند .
 • اگر والدین تمایلی برای وارد کردن نام خود ندارند بهتر است قسمتی را قرار دهیم که والدین بدون وارد کردم نام خو و نام فرزند خود بتوانند نظر خود را ارائه دهند .
 •  

فعالیت آنلاین در سایت مدارس

کاربرد دیگری که طراحی سایت مدارس دارد این است که می توان کارهای مدرسه را به صورت آنلاین انجام داد . امروزه باتوجه به مشغله های زیادی که والدین دارند وقت زیادی را نمی توانند برای فرزند خود در ساعات اداری بگذارند و به مدرسه بیایند . شما می توانید طراحی سایت را به گونه ای انجام دهید که در آن به صورت آنلاین کارنامه های دانش آموزان را قرار دهید و والدین آن را مشاهده و تایید کنند .

همچنین می توانید جلسه ی اولیا مربیان را به صورت ویدیو برای والدینی که توانایی حضور در مدسه را ندارند قرار دهید .

مورد دیگری که در قسمت ارتباط مدیران و معلمان مدارس می توانید استفاده کنید ،گفتگوی آنلاین است که در این مورد باید وقتی را برای پاسخگویی به سوالات معلمان ، والدین و دانش آموزان بگذارید .

می توانید در سایت مدرسه ی خود مقاله هایی از مطالب انگیزشی برای دانش آموزان نیز قرار دهید تا دانش آموزان باتوجه به آن مطالب تشویق به مدرسه و خواندن درس شوند .

 

گالری ویدئو در طراحی سایت مدارس

همچنین  میتوانید برای دانش آموزان ویدیو هایی از تدریس های برتر ، نمونه سوال ها و برنامه ی مدرسه و امتحانات را قرار دهید تا دانش آموز هر روز و هر ساعتی که تمایل داشت به سراغ آن برود و آن را مشاهده و یادداشت کند . اگر طراحی سایت مدارس شما به صورت حرفه ای انجام گیرد می توانید در سایت خود آزمون های آنلاینی را برگزار و نفرات برتر را در آن آزمون ها تشویق کنید .

برای انگیزش بیشتر دانش آموزان می توانید از دانش آموزان موفق قبلی همین مدرسه استفاده کنید و از آن ها بخواهید تا مقالاتی از موفقیت خود و سایر افراد بزرگ را در سایت بنویسند .

 

موارد دیگر در سایت مدرسه

همچنین طراحی سایت مدارس می تواند به شما در زمینه ی مالی و فرهنگی کمک کند .

مورد دیگری که در سایت خود می توانید استفاده کنید  برنامه ریزی پیشنهادی توسط مشاور مدسه است . که در آن قسمت چند نوع برنامه ی پیشنهادی قرار داده می شود تا دانش آموزان باتوجه به وقت و نقات ضعف و قوت خود می توانند به سراغ آن برنامه ها بروند .

مشاور مدرسه می تواند مشاوره ی تحصیلی آنلاینی را در سایت قرار دهد تا دانش آموزان هنگامی که سوالی برایشان مطرح شد بتوانند با او ارتباط برقرار کنند . اگر مشاور نمی تواند به صورت ۲۴ ساعته در اختیار سایت مدرسه باشد باید ساعاتی را تعیین کند و آن ساعت ها به سوالان دانش آموزان پاسخ دهد .

 

بخش‌های منتخب در طراحی سایت مدرسه

سایت مدارس میتواند بخش‌های متعددی داشته باشد. این بخش‌ها تامین کننده نیازهای مدارس هستند. در این بخش به معرفی برخی از این بخش‌ها می‌پردازیم. برخی از این موارد برای هر سایتی ضروری می‌باشند و برخی دیگر از بخش‌ها با توجه به نیاز مدارس طراحی می‌شوند.

معرفی خدمات و کلاس‌های آموزشی:

این بخش شامل تمامی خدمات مدارس از جمله مقاطع تحصیلی و کلاس های آموزشی در مدارس می‌شود. این بخش بسیار مهم است چرا که تمام اطلاعاتی اصلی مدرسه را شامل می‌شود.

معرفی دوره‌های آموزشی خاص:

در هر مدرسه بجز موارد آموزشی عمومی مواردی نیز به عنوان کلاس‌های فوق العاده وجود دارد. در طراحی سایت مدارس معمولا بخشی را برای معرفی این دوره‌های آموزشی خاص در نظر می‌گیرند.

معرفی اساتید مدرسه:

شناخت اساتید در مدارس می‌تواند اعتبار مدارس را بالا ببرد. معرفی شخصیت کاری معلمان، تحصیلات و نقاط قوت آموزشی آنها نیاز به معرفی به دانش آموزان دارد.

بخش ثبت نام آنلاین:

بسیاری از مدارس جهت ثبت نام دانش آموزان، شیوه آنلاین را ارائه میدهند. ثبت آنلاین مزایای بسیاری دارد. رفت آمد کم تر والدین، عدم نیاز به مراجعه حضوری و ردبدل کردن مدارک از مزایای وجود ثبت نام آنلاین است.

بخش آپلود مدارک:

ارسال مدارک نیز بخشی از نیاز مدارس است. دانش آموزان یا والدین برای ارسال مدارک می‌توانند از سایت خود استفاده نمایند. در طراحی سایت مدارس می‌تواند این بخش را نیز طراحی کرد.

بخش مسابقات دانش آموزی

بخش مسابقات آنلان برای دانش آموزان بسیار جذاب است. این بخش می‌تواند علاوه بر غلاقه مند کردن دانش آموزان، به افزایش سطح دانش آنها نیز کمک کند.

 

موارد موثر بر قیمت سایت مدرسه

امکانات یک سایت هرچه بیشتر باشد هزینه طراحی ان نیز بالاتر خواهد بود. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که نوع برنامه نویسی یک سایت در قیمت سایت بسیار تاثیر دارد. وب سایت‌های اختصاصی با برنامه نویسی اختصاصی قیمت‌های چندین برابری دارند. برای تعیین قیمت سایت به بخش فروشگاه مراجعه نمایید.

 


مطالب مرتبط با این موضوع:


 • کلمات مرتبط با این موضوع
 • سایت همگام مدارس
 • کد مدارس تهران
 • ثبت نام آزمون همگام
 • بانک اطلاعات مدارس تهران
 • طراحی سایت مدرسه با وردپرس
 • طراحی سایت مدرسه با php
 • طراح سایت مدرسه با جوملا
 • طراحی سایت مدارس هوشمند
 • طراحی سایت مدارس غیر انتفاعی
 • طراحی سایت مدرسه ارزان
 • طراحی اپلیکیشن برای مدارس
 • طراحی اپلیکیشن برای مدارس هوشمند
 • طراحی سایت با ارائه کارنامه
 • طراحی اپلیکین کاربردی برای کلاس انلاین
 • اپلیکیشن کلاس انلاین برای مدارس
 • ایجاد کلاس آنلاین در مدرسه
 • ارسال کارنامه برای دانش اموزان در سایت