طراحی سایت مهندسی

طراحی سایت مهندسی

همه چیز در مورد سایت مهندسی

بررسی ویژگی‌های سایت مهندسی

پلن و قیمت طراحی سایت مهندسی

۵/۵

لیست مطالب این مقاله:

طراحی سایت مهندسی برای معرفی فعالیت های حرفه ای مهندسان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه برای جواب اکثر سوال های خود به اینترنت و سایت های مختلف مراجعه می کنیم . حتی شما بارها دیده اید که برای تحقیق در مورد مسائل کوچک و سوال های ناچیزی که برایتان پیش می آید از اینترنت استفاده می کنید . وقتی وارد سایتی می شوید چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند طراحی سایت است. چگونگی طراحی سایت باعث می شود تا نسبت به آن سایت حس خوبی را پیدا کنید و یا اینکه بخواهید از پیدا کردن مطلب در سایت منصرف شوید . در واقع شکل ظاهری سایت یکی از نکته های بسیار مهم برای بازدید کننده ی سایت است .

 

برای خرید اپلیکیشن آماده و یا وب سایت آماده به صفحه اصلی سایت  یا فروشگاه مراجعه کنید.

 

اهمیت جذب مخاطب

باتوجه به اینکه مهندسین و دانشجو های  مهندسی زیادی به دنبال تحقیق در مورد موضوع های مهندسی هستند در ادامه ی مقاله ی زیر به این مطلب می پردازیم که طراحی سایت مهندسی باید چگونه باشد؟

اگر می خواهید تا وب سایت شما به گونه ای باشد که مخاطبان زیادی را جذب خود کند و دانشجویان مهندسی سایت مهندسی شما را به یکدیگر معرفی کنند باید به موارد زیر توجه داشته باشید :

طراحی سایت مهندسی

 

موارد مهم در طراحی سایت مهندسی

۱- تولید محتوا در طراحی سایت مهندسی مورد بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود. همان طور که وقتی به داخل سایتی وارد می شویم به دنبال مطالب آن هستیم مخاطبین نیز به اصل محتوا توجه می کنند .

محتوای هدفمندی که در طراحی سایت مهندسی شما ایجاد می شود می تواند به مخاطب پیام مفید بودن سایت را بدهد و مخاطب را ترغیب به مطالعه‌ی سایت مهندسی شما کند .

 

۲- چیدمان درست تولید محتوا

برای اینکه مخاطب شما به هنگام مطالعه‌ی محتوای سایت دچار سردرگمی نشود باید به مخاطب مسیری را بدهید تا باتوجه به مسیر ارائه شده مطلب را مطالعه کند .

یکی از مواردی که می تواند مخاطب را از سردرگمی بیرون آورد داشتن مقدمه ی مناسبی است که هدف موضوع را از همان ابتدا مشخص کند .

 

۳- طراحی گرافیکی و نرم افزار های قابل استفاده

طراحی سایت مهندسی نیازمند طرح های گرافیکی مناسبی است که باید متناسب با طراحی های مهندسی و مربوط به آن باشد .

طراحی سایت مهندسی

 

مخاطبین طراحی سایت مهندسی

یک طراحی سایت مهندسی باید به گونه ای باشد تا دانشجوهای مهندسی و مهندسینی را که به دنبال مطالب مهندسی هستند راهنمایی کند تا دانشجویان مهندسی به سمت سایت شما بروند .

اگر میخواهیدسایت مهندسی را ایجاد کنید باید نرم افزار های قابل استفاده در مهندسی را مطالعه کنید و آن هارا به خوبی بشناسید و سپس در سایت خود به توضیح آن نرم افزار و چگونگی استفاده از آن بپردازید .با این نوع از وب سایت به همین راحتی می توانید یک سایت پر مخاطب را در ایجاد کنید .

سایت های مهندسی در موارد دیگری نیز کاربرد دارند اگر شما یک شرکت مهندسی دارید برای این که شرکتتان پیشرفت روز افزونی را داشته باشد باید یک وب سایت معتبر  را راه اندازی کند تا در آن بتوانید شرکت خود را به خوبی معرفی کنید

 

طراحی سایت مهندسی برای شرکت مهندسی

در یک سایت شرکت مهندسی چه چیز هایی باید وجود داشته باشد؟

همانطور که گفته شد شما می توانید برای شرکت خود یک سایت را راه اندازی کنید اما چه چیز هایی باید در سایت وجود داشته باشد تا برای شرکت شما مشتریان بیشتری را جذب کند ؟

در سایت شرکت خود باید خدماتی که شرکت شما ارائه می دهد، سابقه ای که شرکت شما در انجام کار های مختلف دارد و افتخاراتی که شرکت شما در زمینه ی مربوطه کسب کرده است را ایجاد کنید .

 

سئو در سایت

برای اینکه موتور های جستجوگر و مرورگر ها بتوانند سایت شما را به راحتی پیدا کنند و آن را در صفحه ی اول مرورگر ها قرار دهند باید وب سایت شما توسط سئوکارهای حرفه ای انجام شود .سئو برای بهتر شدن سایت به کار می رود تا بتوان سایت را در صفحه ی اول جستجو مشاهده کرد .

طراحی سایت مهندسی

 

خصوصیات طراحی سایت مهدسی

در ادامه می خواهیم به خصوصیات دیگری که باید طراحی سایت مهندسی شما انجام دهد باشیم:

درج مواردی مثل

۱- ارائه ی کالاهای شرکت

۲- ارائه ی خدمات شرکت

۳- پیشنهاد پروژه ها

۴- خرید و فروش آنلاین در سایت

۵- وجود داشتن امکان ارتباط پیامکی و تماس با مدیریت سایت

و …

باعث جلب اعتماد بیشتر مشتری خواهد شد .

 

طراحی سایت مهندسی

طراحی سایت مهندسی به معنای ایجاد یک وب سایت برای معرفی خدمات و پروژه‌های مهندسی شما به مخاطبان هدف است.

یک سایت مهندسی خوب می‌تواند به شما در موارد زیر کمک کند:

 • افزایش آگاهی از برند: یک سایت حرفه‌ای می‌تواند به افزایش آگاهی از برند شما در میان مخاطبان هدف کمک کند.
 • جذب مشتریان جدید: با داشتن یک سایت کاربرپسند می‌توانید مشتریان جدید را به کسب و کار خود جذب کنید.
 • ارائه خدمات بهتر به مشتریان: با استفاده از یک سایت می‌توانید خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهید، مانند اطلاعات تماس، آدرس، نمونه کارها، مقالات مهندسی و …
 • کاهش هزینه‌ها: یک سایت می‌تواند به شما در کاهش هزینه‌های تبلیغات و بازاریابی کمک کند.
 • رقابت با سایر شرکت‌های مهندسی: امروزه بسیاری از شرکت‌های مهندسی دارای سایت هستند. برای رقابت با آنها شما نیز به یک سایت حرفه‌ای نیاز دارید.

 

ویژگی‌های سایت مهندسی

یک سایت مهندسی خوب باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • طراحی گرافیکی زیبا و کاربرپسند: طراحی گرافیکی سایت شما باید متناسب با زمینه فعالیت شما باشد و استفاده از آن برای مخاطبان شما آسان باشد.
 • محتوای باکیفیت و آموزنده: محتوای سایت شما باید مرتبط با زمینه فعالیت شما باشد و اطلاعات مفید و آموزنده‌ای به مخاطبان شما ارائه دهد.
 • نمونه کارهای قوی: نمونه کارهای شما باید به طور کامل و دقیق در سایت شما به نمایش گذاشته شود.
 • بخش مقالات: بخش مقالات به شما امکان می‌دهد اطلاعات و تخصص خود را در زمینه فعالیت خود با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.
 • بخش تماس با ما: بخش تماس با ما باید به طور آسان در دسترس مخاطبان شما باشد و اطلاعات تماس شما را به طور کامل و دقیق در اختیار آنها قرار دهد.
 • بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو :(SEO) سایت شما باید برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی شود تا مخاطبان شما به راحتی بتوانند آن را در اینترنت پیدا کنند.

 

طراحی سایت مهندسی برای چه مشاغلی مناسب است؟

طراحی سایت مهندسی برای اکثر مشاغل مهندسی مناسب است.

برخی از مشاغلی که می‌توانند از مزایای استفاده از سایت مهندسی بهره‌مند شوند عبارتند از:

 

شرکت‌های مهندسی عمران: شرکت‌های مهندسی عمران می‌توانند از سایت مهندسی برای معرفی پروژه‌های خود، ارائه خدمات خود و جذب مشتریان جدید استفاده کنند.

شرکت‌های مهندسی برق: شرکت‌های مهندسی برق می‌توانند از سایت مهندسی برای معرفی خدمات خود، ارائه مقالات و اطلاعات آموزنده در مورد برق و جذب مشتریان جدید استفاده کنند.

شرکت‌های مهندسی مکانیک: شرکت‌های مهندسی مکانیک می‌توانند از سایت مهندسی برای معرفی خدمات خود، ارائه نمونه کارهای خود و جذب مشتریان جدید استفاده کنند.

شرکت‌های مهندسی نفت و گاز: شرکت‌های مهندسی نفت و گاز می‌توانند از سایت مهندسی برای معرفی پروژه‌های خود، ارائه خدمات خود و جذب مشتریان جدید استفاده کنند.

شرکت‌های مهندسی شیمی: شرکت‌های مهندسی شیمی می‌توانند از سایت مهندسی برای معرفی خدمات خود، ارائه مقالات و اطلاعات آموزنده در مورد شیمی و جذب مشتریان جدید استفاده کنند.

شرکت‌های مهندسی عمران: شرکت‌های مهندسی عمران می‌توانند از سایت مهندسی برای معرفی پروژه‌های خود، ارائه خدمات خود و جذب مشتریان جدید استفاده کنند.

شرکت‌های مشاوره مهندسی: شرکت‌های مشاوره مهندسی می‌توانند از سایت مهندسی برای معرفی خدمات خود، ارائه مقالات و اطلاعات آموزنده در مورد مهندسی و جذب مشتریان جدید استفاده کنند.

 

 


لینک های مرتبط با این موضوع را در این بخش دنبال کنید.


کلمات مرتبط با این موضوع:
 • طراح سایت
 • قیمت طراحی سایت
 • شرکت های طراحی سایت در تهران
 • بهترین شرکت طراحی سایت در ایران
 • طراحی و ساخت وب سایت
 • طراحی سایت چگونه است
 • طراحی و مدیریت سایت
 • برآورد هزینه طراحی سایت